Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

06.07. Trening CQB i nie tylko

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Strzelanki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 3:51 pm    Temat postu: 06.07. Trening CQB i nie tylko Odpowiedz z cytatem

Otwieram topa. Mam kilka spostrzeżeń które opisze później ze względu na brak czasu.

Ogólnie dobrze, ale...

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kymon
WIDMO - Rekrut


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narazie napiszę jedynie że według mnie trening cqb był bardzo udany, a trening poruszania sie w terenie leśno-łąkowym trzeba jeszcze przećwiczyć, ale według propozycji gillera gdzie to dowódcy rzędu A i B wydają polecenia swoim liniom (mowa tu o poruszaniu się tyralierą)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trening CQB udany, przećwiczyliśmy a następnie przedyskutowaliśmy i zmodyfikowaliśmy taktykę zdobywania rożnego typu budynków, wybierając naszym zdaniem najbardziej optymalny wariant. Oceniam pozytywnie Very Happy
Trening zdobywania pozycji przeciwnika za pomocą linii moim zdaniem nie na tym terenie, za bardzo odkryty i żaden dowódca nie poświęci swoich ludzi na próbę ataku na całkowicie odsłoniętym terenie Sad

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się podobało grupowe atakowanie Sancza: kule swistaly z obu stron, byla dyscyplina i to poczucie wspólnego działania. Nawte jesli taktycznie bezzasadne to rpzyjemne ;]
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Odpowiedz z cytatem
Mnie się podobało grupowe atakowanie Sancza: kule swistaly z obu stron, byla dyscyplina i to poczucie wspólnego działania. Nawte jesli taktycznie bezzasadne to rpzyjemne ;]


Ja też nie narzekam, tylko 1 kulkę w twarz dostałem. Chociaż jak wspomniałeś bezzasadne, to jednak cieszy fakt, że pod obstrzałem nikt się nie chował tylko wszyscy zachowywali szyk i parli do przodu.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strzelanki w przerywniku trenu opisywać nie będe ale dawaliśmy rade. Komunikacja radiowa dobra ale Jackub musisz się poprawić w nadawaniu bo niektórych komunikatów nie słyszelismy wcale Rolling Eyes

Co do samego trenu będe oceniał w skali 10 stopniowej:

1. Część wojskowa wogóle na terenie CQB nie potrzebna. Już lepiej ćwiczyć podbijanie do budynków pod osłoną. Jak wczoraj zauważyłem ludzie chodzić/biegać i stzelać umieją tylko trzeba znaleść leaderów prowadzących. (1/10)

2. Część w której ćwiczyliśmy poruszanie się po pomieszczeniach w formie seminaryjnej (wymiana doswiadczeń, ocena poprawności wykonywania zadań, poprawki) bardzo mi się podobała. (9/10) Jedyne co raziło to brak zaangażowania wszystkich uczestników treniu oraz wewnętrzna niespójność Sogowców (brak wsparcia, współpracy)

3. Zdecydowanie zabrakło części praktycznej (najważniejszej) gdyż jak zauważył Olek pewnych nawyków trzeba się nauczyć aby w sytuacji stresowej już nie myśleć a wykonywać i to w miarę poprawnie. (1/10)

Ogólnie trening na średnim poziome i znowu Sogowcy mają wiele do poprawy.

p.s. ostatnią sprawą która mi się nasuwa to brak logicznej kolejności zadań treningowych. Nie może byc tak, że ten trening jest jeden, oderwany. Musi być częścią jakiegoś większego zagadnienia jakim jest walka w CQB. Najpierw powinniśmi ćwiczyć podbijanie do budynków a potem ich zdobywanie nie mówiąć już o takich podstawach jak postawy strzeleckie.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelo



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 935

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kymon się starał i naprawdę go za to pochwalam jak na pierwszy trening to wiele niesamowitych rzeczy się stało naprawdę taki ciężar Kymon przyjął na barki i w miarę go utrzymał.

Niestety część ludzi była bo była.

Gilek dobrze mi się z tobą działało

Do zobaczenia za miesiąc.

_________________
____________ ______Joga Bonito_________________________


www.widmoasg.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Osman
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 1300

PostWysłany: Pon Lip 07, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad a mnie nie było Evil or Very Mad szkoda
_________________
Chocia?bym chodzi? ciemn? dolin?, z?a si? nie ul?kn?...bo mam latark? ;-P
NIE KL?KN? PRZED bogiem TYM BARDZIEJ PRZED TOB?
Life's a bitch....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zocha



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 115

PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czytając te posty tez żałuje że mnie nie było ale niestety nie mogłem. No i po ostatnim trenu na U1 nie byłem zbyt ochoczo nastawiony na wpadanie. Źle sobie to przypominam.
_________________
Strachu i pieni?dzy nigdy nie mia?em!



gg - 12344708
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Strzelanki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum