Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin S.M.O.G.u

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> WIDMO -> Archiwum S.M.O.G'u i Szatanów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 4:47 pm    Temat postu: Regulamin S.M.O.G.u Odpowiedz z cytatem

Gillas: Trzeba by było stworzyć regulamin naszej grupy, a na początku chociaż jakieś podwaliny. Jeśli ktoś ma pomysł jak to ma dokładniej wyglądać to niech pisze tu swoje myśli. Jak się tego nazbiera to pomyślimy jak to zebrać w sensowną całość
Ja ze swojej strony proponuję, żeby ująć w nim wszystkie zasady bezpieczeństwa

Bacidus: Rozumiem że jeżeli ktoś nie będzie go przestrzegał to może zostać usunięty ze SMOGu tak? Gilas ja poza podwalinami bezpieczeństwa zamieścił bym dużo o "Fair Play" w stylu - członkowie SMOGU nie oszukują i nie są nieśmierteli bo to w końcu my mamy być przykładem moralnego postępowania dla innych.

Gillas: Tak więc mamy już:
- BHP
- Fair-Play
Ja od siebie proponuję też do niego wprowadzić składki (obowiązkowe), żeby każdy wiedział na co się pisze i że przynależność do S.M.O.G.u to nie przygoda z kolejnym składem tylko poważniejsza zabawa.

Bacidus: Ok mi składki nie przeszkadzają o ile nie będą przekraczały 10 zł miesięcznie

Gillas: Tak więc zbieram infosy:

Czego smogowcowi nie wolno:
1. BHP:
- zdejmować ochrony oczu podczas strzelanki (akcji) oraz będąc martwym podczas powrotu na sejfa
- pić przed akcją lub na niej napojów alkoholowych
- strzelać w sejfie w sposób zagrażający zdrowiu innych uczestników
- zachowywać się w ten czy inny sposób zagrażając zdrowiu innych shooterów
2. Fair-Play:
- wychodzić poza teren strzelanki w celu np. okrążenia wroga lub innej czynności związanej z ASG
- oszukiwać (chodzi tu o perfidne oszukiwanie) gdy strzelec lub inny uczestnik widział, że kulki się od niego odbijają
3. Składki:
- nie płacić składek (co miesięcznych) w wysokości (nie wiem jeszcze; pomysł 5pln chyba nie wykracza poza niczyje możliwości)
Co smogowiec może:
- bawić się w ASG z zastosowaniem wszystkich przyjętych reguł (m.in.BHP i Fair-Play) oraz do przestrzegania zasad scenariusza w czasie jego przeprowadzania
Smogowiec MUSI reagować jeśli widzi rażące łamanie zasad przez innych smogowców, bądź też innych uczestników strzelanki.
Przyjęcie do grupy S.M.O.G. odbywa się na zasadzie:
- jednogłośnego werdyktu wszystkich członków grupy, ten sam jednogłośny wedykt dotyczy też usunięcia z grupy oraz podejmowania decyzji finansowych.
To narazie tyle jak ktoś chce coś dodać to zachęcam do pisania postów. Przypominam, że jest to dopiero szkic, luźne myśli zebrane w jeden post

The_PiotREX: Moja życzliwa sugestia jest taka, że jeśli macie składki, to powinna byc tez funkcja skarbnika. Jednej konkretnej osoby która odpowiada za zbieranie, podliczanie, przechowywanie. kasa to juz niejedna grupę rozbila, wiec dobrze by bylo abyscie sie tu zabezpieczyli przed wzajemnym niesnaskami. Ponadto (o ile oczywiście chcecie być profesjonal) powinniscie pomyslec o dwóch dokumentach: statucie SMOG i regulaminie SMOG. ułatwi to ew. transformacje w stowarzyszenie i jego rejestracje jako organizacja krzewienia kultury fizycznej i dostep np. do dotacji. (będziecie mogli odpisywac sobie składki od podatku !). Jakby co służę pomoca przy tworzeniu dokumentów.

Bacidus: do fair play dodał bym jeszcze nie ublizanie innym uczestnikom akcji czy członkom SMOGU oraz skromność - jeżeli ktoś z nas zacznie siać teorie typu jestem lepszy od innych bo jestem w SMOGU a to cos tam cos tam to się kłóci z moimi przynajmniej odczuciami co do celu istnienia grupy. A na skarbnika nominował bym Yasi z oczywistych powodów

Maku: popieram pomysł bacidusa, jak ktoś się będzie za ostro wywyższał to rzeba mu będzie troszkę podciąć skrzydełka:D

Bacidus: Giler ale sobie aviatora walnął teraz się przyzwyczaić nie moge powinien być jakis zakaz zmian aviatorow przez np miesiąc

Yasi: Ech, a nie mówi się przypadkiem "avatarów"? Ale czego ja wymagam od zwolennika dublingu
Jeśli chodzi o funkcję skarbnika/sekretarza, to ja niniejszym przedkładam swoją kandydaturę. Mogę nawet za ten przywilej płacić składki, chociaż w SMOGu na razie nie jestem
Co do regulaminu, spróbuję coś w miarę składnego napisać (trochę się już takich pisemek naczytałam, to jakoś sobie poradzę) i prawdopodobnie propozycję przedstawię w ciągu tygodnia.
Statusu prawnego grupa raczej mieć nie będzie. Robienie papierkowej roboty wartej około 500 zł miesięcznie tylko dla możliwości odpisania sobie tych 60 zł rocznie to lekka przesada.

The_PiotREX: Na razie oczywiście że nie ma sensu zakładać stowarzyszenia. Ja tylko ukaząłem taką możliwość

Giller: yasi napisał:
„Robienie papierkowej roboty wartej około 500 zł miesięcznie tylko dla możliwości odpisania sobie tych 60 zł rocznie to lekka przesada. „
To wyjaśna wszystko

Bacidus: Yasi ja nie wiem ty się zawsze musisz docepic cegos w mojej pisowni Wszyscy wiedzą o co chodzi a jak piesze szybko to sie nie zastanawiam. A co do skarbnika Yasi ma już mój głos. Potrzebne jeszcze 4 i będzie Si

Maku: w pełni popieram kandydaturę

Bacidus: Jeszcze tylko 3 głosy i myśle że kolejna sprawa załatwiona

Bandi: Yasi na skarbnika!!! hip hip!! hura!!

Giller: The_PiotREX napisał:
„Ponadto (o ile oczywiście chcecie być profesjonal) powinniscie pomyslec o dwóch dokumentach: statucie SMOG i regulaminie SMOG„

Odpowiedz mi na proste pytanie: dlaczego nie stworzysz grupy bądź nie wskrzesisz GROTu z nową wiarą (chętnych jest dużo)?
My jesteśmy profesjonalni na tyle ile chcemy być. Ale dzięki za sugestię

Yasi: Tak się zdobywa uznanie w Wielkopolsce
Na poważnie - Wy Panowie sobie tam pobiegajcie troche po krzaczorach, a ja tu posiedzę i porobię za "Trolla Internetowego" (co za, urwał, określenie ), poszperam, popiszę i na wieczór na spotkanie przy piwie propozycja regulaminu powinna być gotowa.
Ostrzegam: każdy dostanie kopię do zapoznania się i bedzie mógł zgłosić propozycje poprawek - na ogólnym zebraniu SMOGu w obecności sekretarza (czyli mnie ) Kto nie przeczyta i zaakceptuje, nie powinien mieć pretensji, jeżeli po jakimś czasie stwierdzi, że coś jest nie po jego myśli (skrajny przypadek - zawieszony za nieprzestrzeganie regulaminu awanturuje się, że nic nie wiedział, że czegos tam nie może). Nieznajomość prawa szkodzi - lepiej o tym jednak pamiętać w życiu.

Yasi: Próbny regulamin gotowy od ponad godziny, teraz jeszcze poprawki, jakich sobie ewentualnie zażyczycie - i gotowe!
Przyniosę cztery kopie tego wstępnego na spotkanie (bo Gilas zapewne przeczyta go wcześniej). Ciekawa jestem czy u was też tak leje, bo jesli tak to macie warunki jak w Viet

Giller: yasi napisał:
„Kto nie przeczyta i zaakceptuje, nie powinien mieć pretensji, jeżeli po jakimś czasie stwierdzi, że coś jest nie po jego myśli (skrajny przypadek - zawieszony za nieprzestrzeganie regulaminu awanturuje się, że nic nie wiedział, że czegos tam nie może). Nieznajomość prawa szkodzi - lepiej o tym jednak pamiętać w życiu. „
Uznany i zaakceptowany regulamin S.M.O.G.u będzie na stronie internetowej grupy, więc każdy będzie miał do niego dostęp. Tak więc nikt nie będzie mógł po kilku miesiącach powiedzieć, że nic nie wiedział

The_PiotREX: Alez Gilas, to co ja robie to moja sprawa: nie prosze Cie o opinie więc daj se luz. A GROT-u nie muszę wskrzeszac. On żyje i am sie dobrze. Zaoferowałem tlyko pomoc.
Gillas: he_PiotREX napisał:
„nie prosze Cie o opinie więc daj se luz.”
Zgodnie z podpowiedzią daje se luz. Nie było tematu. Chodziło o to pytanie jak sądzę bo nie cytujesz to nie jestem pewien, ale zostawię ciebie i twoje tajemnice w spokoju.
p.s. "ma się dobrze" ciekawe grupa jednoosobowa? Ale ty nie musisz na nic odpowiadać

The_PiotREX: tak na razie jednoosobowa. A co? "Elita SMOG" nie uznaje grup które mają mniej członków niż ona? :/

Maku: piotrex dlaczego piszesz "elita SMOG", nigdy chyba żaden z nas nie stwierdził że jesteśmy elitą, wręcz przeciwnie, gilas już kilkukrotnie powtarzał że nie uważamy się za "the best", jesteśmy po prostu ekipą ludzi, którym dobrze się współpracuje w takim akurat składzie

Bandi: Picias skoncz ta swoja komedie na forum bo to smieszne nawet nie jest "Elita SMOGu" haha to bylo niezle. my sie nie uwazamy za elite ale skoro chcesz tak myslec i nie masz na tyle rozumu zeby zmienic swoj tok myslenia to masz pecha i przestan kazdemu SMOGowcowi jechac bo twoje zachowanie na forum jest prostackie i wkurza ludzi.

Giller: giller napisał:
„Jeszcze raz powtórze to co już nie raz mówiłem: S.M.O.G. TO NIE JEST ŻADNA ELITARNA GRUPA !!! „
Wiedziałem, że gdzieś to napisałem więc nie będe się powtarzał
Co do grupy jednoosobowej to mogłaby być i nawet zeroosobowa. Nam poprostu dobrze się wspólpracuje i tyle.
p.s. Bandi ostrzerzenie dla ciebie: nie denerwuj Pana Piotra

The_PiotREX: Nie, nie uważam że Bandi zasługuje na ostrzezenie. Zdenerwowal sie i chlapnął bez namysłu posta. Mi tez sie to pare razy zdarzyło (ale skasowałem po przemyśleniu). fakt że moja uwaga o Elicie SMOGu była nie na miejscu bo wyszłą podczas rozmowy z Darkiem jako osoba prywatna. nie zas jako przedstawicielem SMOGu. Co do wywyzszania sie i "elitarnosci SMOGU"...chłopaki mam prośbę: zastanówcie się przez chwilę czy wasze niektore zachownaia i teksty nie sa czasem odbierane jako wywyzszanie sie i "podskakiwanie wyzej tyłka"? Nie chce tutaj przytaczac zdan osob z ktorymi rozmawialem, jelsi chca smai pwoiedza co oni odczuwaja. Od siebie powiem tylko ze ciagle teksty typu "SMOG -best staff only" albo na zlocie ciagłę dzielenie wągrowca (bo przyjechalismy jako wągrowiec) na "SMOG i reszta","SMOG idzie tam a reszta niech pojdzie tam". Wystawianie Gilasa na dowódce Wagrowca bez konsultacji z kimkolwiek pzoa SMOGiem (stałęm obok i widizałem przecież jak odbywała sie dyskusja - 3 osoby ze SMOGu ustaliły to). Mzoe to niuanse, ale widze że ludziom to przeszkadza wiec mowie. gdyby chodizlo tylko omoje wrazenia to bym uznal ze wydaje mi sie.... a mzoe sie po prostu przywyczaiłem :/

Giller:
1. "SMOG -best staff only" - tego już nie ma zostało zmienione.
2. Jak ktoś chce to też może stworzyć własną grupę i nazywać się np. (propozycja) najlepsi z Wągrowca lub the best squad, daje głowę, że nikt ze S.M.O.G.u się nie obrazi.
3. Na zlocie byłem dowódcą bo ktoś mnie wypchnął sam nie wiem czy był wyszedł
4. Dzieliliśmy się na S.M.O.G. i resztę bo nam sie dobrze działa razem (to, że przyjechaliśmy z Wągrowca razem nie ma tu nic do rzeczy) teamy z Piły chodziaż to samo miasto pewnie (na moje) też działają osobno/oddzielnie (zaznaczam tu mogę się mylić)
Mam nadzieję, że rozwiałem chodź część twoich wątpliwości, a gdy ktoś ma jakieś to niech mówi chętnie pogadamy i je rozwiejemy.
p.s. Fearie dobrze strzela

Maku: Co do wyznaczania dowodcy na zlocie:
od kolesia który dowodził całą naszą grupą na tym zlocie padło hasło, że potrzebny jest dowódca wągrowca, jako że takiego nie bylo, trzeba było kogoś "na szybko" wybrać, z tego co widziałem jakoś nikt się do tego nie kwapił, więc żeby nie było że nie potrafimy sie zorganizować i nie mamy dowódcy, pchnęliśmy do tej funkcji gilasa.
A podział na "SMOG i resztę" miał miejsce, o ile mnie pamięć nie myli, tyklo w momencie gdy zajmowaliśmy bunkry lotnicze(2 i 3 scenariusz), i wydawał mi się dość oczywisty, i nie miał w sobie nic z wywyższania się. Nie było mowy że "SMOG jest zaje@$# i idzie zająć ten bunkier, a reszta to patafiany i możecie sobie zająć tamten". Krótka piłka, było nas z wągrowca 9 osób, z czego 4 ze SMOGU, jeżeli i tak mieliśmy się podzielić na 2 zespoły, to chyba lepiej, że członkowie jednej ekipy szli razem, bo znamy mniej więcej swoje możliwości i jesteśmy w miarę zgrani, niż mielibyśmy się mieszać i dzielić.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie
P.s
Gilas ale się zgraliśmy z odpowiedzią

Gillas: The_PiotREX napisał:
„Wystawianie Gilasa na dowódce Wagrowca bez konsultacji z kimkolwiek pzoa SMOGiem (stałęm obok i widizałem przecież jak odbywała sie dyskusja - 3 osoby ze SMOGu ustaliły to).„
Po pierwsze jak pisał Maku potrzeba było szybko dowódcy z Wągrowca więc poszedłem. Jakiś tam dyskusji nie pamiętam. Po co jakieś konsultacje, przecież skoro wszyscy byliśmy z Wągrowca to ja nadawałem się jak każdy inny, tylko dlaczego nikt nie wyszedł i nie powiedział do kolesia: "Ja reprezentuje Wągrowiec ...". Skoro nikt się nie kwapił to wyszedłem, ale pamiętam że drugim razem ktoś mnie wypchnął
Tak więc nie wiem po co akurat ta uwaga

Hubie: KURW# ja nie rozumiem o co tu chodzi , po pierwsze : strzalam sie ze "smogowcami" od 5 lat i współpracuje mi sie z nimi dobrze bo sie dobrze znamy i wiele akcji już wspólnie jebneliśmy ,jeśli ktoś z poza smogu sie obrazi że wole iść ze smogowcem niż znim bo nam sie dobrze współpracuje to ja nie wiem o co mu chodzi "Zazdrocha" ? nie róbcie z igły widły co to smog ma być jakaś inna rasa do huj$ , nie kapuje tych co mają do smogu pretnsje jakieś ,nikt nie uważa sie za lepszego ,smog sie cieszy swoim teamem tak jak każdy inny (a nie wywyższa)
ja was prosze !! NIE RÓBCIE KUR%$ SCEN

Bandi: dobra Hubi spokojnie ci co maja cos do SMOGu niech sie sami nad soba zastanowia a my ich olejmy tyle

Giller:
Hubix napisał:
„ja was prosze !! NIE RÓBCIE KUR%$ SCEN „
To jest miazga, ale prawdziwa. Ja proponuje na akcji rozwiązywac na bierząco problemy, wtedy można pogadać.
p.s. ja nie jestem dowódcą, ani żadnym wysłannikiem S.M.O.G.u tak więc można rozmawiać ze wszystkimi smogowcami.

Leon20: Osobiście uważam że wszyscy SMOGowcy powinni wybrać jakiegoś dowódcę i reprezentanta w jednym. BYło by znacznie lepiej i nie trzeba by było martwić się o to na zlocie podczas obierania składów. Moim zdaniem dowódcą powinien być Giller
z tego powodu, że i na forum i na akcjach jest najbardziej solidny. Kto za a kto przeciw??

Giller: Na zlocie dowodzić SMOGiem to ja mogę a co dowódcy całego Wągrowca to mi wsio rowno. Każdy nadaje sie tak samo jak ja. Można to ustalić przed wyjazdem, żeby na zlocie nie było żadnych ale.

Yasi: Gilas, czy ja mam cię upominać? Zdaje się, że miało nie być w SMOGu równych i równiejszych... Struktura organizacyjna może i się przyda, ale zdecydowanie później. A dowódcę grupy na zlocie powinno się wybrać jeszcze przed zlotem i mianowanie tutaj Gilasa "bo coś tam" jest bez sensu. Przedstawi sie kilka kandydatur i się zrobi głosowanie. Porządek jakiś musi być. Potem znowu usłyszycie, że SMOG "wszystko ustala tylko między sobą".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> WIDMO -> Archiwum S.M.O.G'u i Szatanów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum