Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[Rekrut] Kymon

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> WIDMO -> WIDMO - skład
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 5:31 pm    Temat postu: [Rekrut] Kymon Odpowiedz z cytatem




Imię: Szymon
Data urodzenia: 1988 r.
Data rozpoczęcia przygody z ASG: lato 2005.
Data wstąpienia do WIDMA: 9.02.2011.
Umundurowanie:
-DPM leśny
-DPM pustynny
-2X komplet wz. 93 pantera
-kombinezon Oliv
Uzbrojenie:
M4A1RAS/ [Boyi] – stała kolba, kolimator Aimpont, dodatkowa szyna ris, granatnik M203, tłumik dźwięku.
AKS-74/ [Boyi]
RPK-74/ [CM]- zbudowane na bazie AK 74.
AK-47/ [CM]
MP5k PDW/ [Galaxy]
Beretta 92F/ [A&K]
Beretta 92F/ [A&K]
Shotgun Short/ DE]
Shotgun Long/ [DE]


Swoją przygodę z airsoftem rozpocząłem w 2005, wtedy też po przeczytaniu kilku artykułów i obejrzeniu wielu filmików o tej tematyce postanowiłem wraz z grupką znajomych zakupić jakieś repliki. Nie mieliśmy jeszcze wtedy zielonego pojęcia o jakości sprzętu dlatego też latem 2005 roku zakupiliśmy tanie karabiny i pistolety, które po prosu ładnie wyglądały. Osobiście kupiłem sobie tanie M4 Wella, a inni kumple nabyli tanie G36 C czy też tanie Glocki z wskaźnikiem laserowym. Ponadto jeden ze znajomych posiadał jeszcze jakiegoś shotguna. Z takim też uzbrojeniem zaczęliśmy się strzelać, lecz znajomym szybko znudziła się ta zabawa (z tego też względu, że większość ich replik się zepsuła). W tym też czasie zarejestrowałem naszą ekipę na wmasgu, gdzie znalazł nas fearie i zaproponował wspólne strzelanie. Obawialiśmy się doświadczonych graczy dlatego też nie przyjmowaliśmy zaproszenia.

Przełom nastąpił latem 2006 roku gdy to zdecydowaliśmy się uczestniczyć w strzelance, głownie dzięki pierwszemu wągrowieckiemu forum, które wówczas powstało. Niestety nikt poza mną nie pojawił się na wspólnej akcji, która odbyła się na C1 (do którego wciąż pozostaje mi sentyment). Pamiętam, że uczestniczyli w niej na pewno: Piotrex, Giller, fearie, Fifi, Olek, Słoma, Bresiek, Wiedźmin, Marian, Stachu, Hubix i Sebo. Kolejna akcja odbyła się na U1 i jakoś to się dalej potoczyło, a były to czasy gdy strzelanki odbywały się także w inne dni tygodnia niż tylko niedziele. Z racji tego, że mój tani elektryk był już bardzo wyjechany zakupiłem „snajperkę Rugera”, która niestety nie trzymała gazu. Później nabyłem niezniszczalnego shotguna short firmy DE, którego używałem do czasu nabycia mojego pierwszego dobrego elektryka- AK 47 firmy Cyma z magicznymi 280 fpsami.

W tym też okresie zostałem zaproszony do współutworzenia nowej ekipy- S.O.G. Wągrowiec, z którą związany byłem od stycznia 2007 roku, aż do lutego 2011 roku.

Obecnie studiuję historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalizacji historia nauczycielska oraz historia wojskowości (na studiach licencjackich również ukończyłem historię ze specjalnością nauczycielską). Swoją pracę magisterską o tytule: „Bitwa o Monte Cassino. Założenia taktyczne i strategiczne aliantów oraz jej znaczenie dla losów II wojny światowej” piszę w Zakładzie Historii Wojskowości u znakomitego naukowca, prorektora UAM, prof. dr hab. Zbigniewa Pilarczyka. Z zakresu wojskowości interesuję się głownie okresem II wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem kampanii włoskiej z lat 1943-1944. Ponadto moje zainteresowania dotyczą również pierwszego najazdu Mongołów na Polskę z 1241 roku, okresu Odsieczy Wiedeńskiej z 1683 roku oraz armii Księstwa Warszawskiego. Interesuję się także takimi wybitnymi dowódcami jak Aleksander Wielki, Hannibal, Pyrrus, Jan Karol Chodkiewicz, Jan III Sobieski, Napoleon I Bonaparte, Józef Poniatowski oraz Władysław Anders. W Instytucie Historii aktywnie uczestniczę jako vice-prezes Sekcji Studentów Historyków Wojskowości, na której to grupa miłośników historii wojskowości prowadzi dyskusje i prezentuje wybrane przez siebie tematy. Dodatkowo organizujemy większe panele dyskusyjne, w których to uczestniczą zarówno studenci jak i pracownicy naukowi. Uczestniczę również w Ogólnopolskich Konferencjach Studentów Historyków Wojskowości oraz wyjazdach naukowych.

_________________


Ostatnio zmieniony przez sanczo dnia Pon Lut 14, 2011 2:35 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> WIDMO -> WIDMO - skład Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum