Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fps a kasa

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:20 pm    Temat postu: Fps a kasa Odpowiedz z cytatem

Rzuf podał mi linka do posta na wmasg na którym gościu opisuje ile go kosztowała zmiana części i kupno nowych Cool powiem tak nie jest to tania zabawa Wink ale najlepsze jest to że na końcu doszedł to wniosku że po co mieć 600 fps i ciągle coś zmieniać jak można mnie ale na dłuższy czas Wink

Oto treść

Cytat:
Z mojego doświadczenia... Głód mocy bywa niesamowity, ale z praktyki wiem, że jest to nieekonomiczne (mnie ten głód " kosztował ponad 2k ).

Przede wszystkim, odradzam taką moc, bo jest to nieekonomiczne (czytaj, wydana kasa na FPS). Lepiej zainwestować w dobry układ w M130 na którym możesz wyciągnąc 470-480 FPS ( tyle ja mam na M 130 na kulkach 0,2 , mierzone G2000)

Ale po kolei. Chciałem mieć "moc", wstawiłem STU z Systemy, Bore z Deepfire, tłok ze stalowymi zębami Deep, Silnik Magnum i sprężynkę M160 Guarder ( replika - UMP, dysza z AK). Układ w diabły szczelny, ponad 580 FPS na kulkach 0.2. Później cofnięcie zestawu komory tak, że dysza była jeszcze bardziej szczelna - 610 FPS. Zasieg potężny, kulki nie dało się zobaczyć. Strzał w porcelanowy kubek ( denko i bok - "na wylot"). Ogólnie ŁAŁ! Jednak mocożerne toto było i na bateri 1,400 nie chulało więc, trzeba było zamontować dwie takie. Efekt końcowy, wystrzeliłem z 400-500 kuleczek i padły. ( ogólnie to one dobre nie były, ale jednak...). Wrażenia z poligonu: poza tym, że na zbiórce każdy był zachwycony tym co miałem, tak samo mocno jak ja, to po jakichś 4 magach (260 kulek) padło pierwsze zacięcie i koniec zabawy. Zębatki się zaokrągliły. Koszty 490 zł. Po wymianie i wystrzeleniu około 3 tyś kulek, znowu zacięcie, tym razem "inne". Trzeba było toto rozkręcić i co sie okazało: głowica tłoka Deep fire była pęknięta, uszczelka na cylindrze wyrwana i zmiarzdzona a sam w sobie tłok BoreUp był zniekształcony w taki sposób, że głowica cylindra wpadała swobodnie do środka jak do studni. Po wyjęciu... GB pęknięty przy nasadzie głowicy cylindra. Koszt wymiany tego: 760 zł. Po wymianie na podzespoły Systemy chodziło znacznie lepiej, jednak coś zaczeło od czasu do czasu trajkotać: 2 tyś kulek i kolejne rozkręcenie: Tłok Deep pęknięty w zdłóż, zębatka silnika zaokrąglona, brakuje 1 zęba w zębatce przytłokowej, wykrzywiona prowadnica sprężyny deep fire ( łóżyskowana)... no i GB trachnięty w ten sam sposób. Ble!

Wymieniłem wszystko, od nowa, wstawiłem M130, Jako że posiadam Chrono, ogrom różnych cześci to wraz z znajomym wykonaliśmy szereg konfiguracji różnych części. Zdziwiliśmy się , ile dało sie wykręcić FPS na tym, co już miałem tylko w różnych kombinacjach. Jak wspomniałem na M130 z Guardera, Zestaw cichego Cylindra i Głowicy z Systemy, Cylinder super gładki z CA ( do Mp5), Tłok Systema, Uszczelnienie dyszy z AK (CA) = 470-480 FPS na 0.20 i 410-415 na 0.25 ( kulki Guarder, a to też ważne).

Co sprawi, że FPS jest słabe. Z różnych testów wiem, żę ciężki tłok odejmie parę FPS (z moim przypadku jest to średnia 15 FPS na tych samych ustawieniach: 0 HU, Kulku Guarder 0,2, 30 strzałów dla obu tłoków). BoreUp przy DUZYCH spręzynach wymaga IDEALNEGO MOCNEGO ustalenia w gnieździe ( chodzi o zestaw cylinder + GB). Podczas strzału, gdy ma minimalne luzy a cylinder jest źle zestawiony do długości lufy, ścianki cylindra BoreUp poprostu pracują, wyrzucając powietrze = spadek mocy o około 30 FPS, zamiast wzrost o 15-20... ( u mnie było tak w 2 przypadkach. M150 Guarder i M160 guarder, na M110 i M130 był wzrost mocy w przypadku zwykłego cylindra i BoreUp, z korzyścią na BoreUp).

Lufa tez ma znaczenie tak samo jak użycie kulek. Na Lufie CA mialem wzrost o 20 FPS ( długość 509 o ile dobrze pamiętam). Kulki Excel, które wcześniej używałem okazały się, "przycinać" w HU i lufie, co sprawiało duże wachania w FPS od (!) 320 do 450 FPS.

Jeżeli masz chronometr, szczerze radze "szukanie igły" w swojej replice, niżeli pakowanie dużej sprężyny. Znam ludzi, którzy na M150 mieli 500-510 FPS i nie mogli używać full auto, więc jak wspomniałem na samym początku, wydasz dużo kasy ( zapewnie nie raz ), na znikomy wzrost FPS, lub zupełnie nieopłacalną żywotność swojej repliki. Zapewne zrobisz jak zechcesz - ja tylko podaję, że są lepsze " trwalsze drogi".


4taktowa snipa może i mieć pod te 650 nawet ale automat to bym se raczej odpuścił. Potem będzie tak, jak w Czarnkowie gdzie Antonio z MP5 pokonał na zasięg Minimi gunnera Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to czytam i sobie myślę, że ludzie naprawdę czasami są porąbani chcąc wykrzesić taką moc ze swoich replik... I tak większość maniaków nie przekracza granicy 400fps... Niech się lepiej przerzucą na broń ostrą i na każdą akcję niech werbują nową wiarę, żeby uzupełniać braki... Confused
_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rzuf



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 825

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z mojego punktu widzenia najekonomiczniej jest zrobic tuning do 400-415 fps (czyli sp110/m120 + precka, ewentualnie borek). Postrzelamy sobie na luzie przy 9,6v dobrej baterii (intelekt). Zasieg w porownaniu do stockowego TM wcale nie bedzie wiele wiekszy! ale kulka poleci szybciej co nie pozwoli celowi matrixow robic, no i mozmy uzywac kulek 0,25 ktore minimalnie mniej wrazliwe na wiatr sa.

Tuning powyzej 415fps to juz zebatki TU lub STU u lepszy akumulator lub mocniejszy silnik. A jak to zrobimy to na luzie mozemy i M140 wlozyc. Zeby wykozystac potencjal fps zaczynamy uzywac ciezszych i drozszych kulek i choc mniej ich potrzebujemy na pokonanie celu to jednak koszty wzrastaja Smile

Giller sam widziales jak strzela 520 fps na 0,25... kulki nie leca bardzo daleko, choc teleportuja sie Wink Ale jaki w tym sens? Tuningujemy wlasnie zeby miec wiekszy zasieg i zblizyc sie choc troszke do realnej broni Wink

Takze jesli ktos tuninguje minimi do 550fps i uzywa 0,20 czy 0,25 bo taniej to nei za bardzo wiem po co to robi Wink

Karabiny wyborowe i snajperki to inna sprawa. Tam 550fps jak najbardziej, nie sluza przeciez do walk na krotkie dystanse ale wlasnie chcemy dac druzynie wspracie kiedy beda pomykac do wroga Wink I tam uzyjemy kulek 0,36 czy czasem ciezszych (ale bez przesady bo zachwile mozemy uzywac proc i kamieni ;P )

takie moje zdanie

_________________

"This is my rifle, this is my gun, this is for fighting , this is 4fun"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można powiedzieć, że u gościa na tuning (sam) poszło więcej kasy niż u niejednego z nas na zakup wszystkiego co ma do asg tylko po to, żeby osobiście stwierdził że to bez sensu Wink

A do 400 fps daje rade Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małem zamiar kupić coś co wiecej mocy bedzie miał ale chyba ogranicze sie do 400 FPS.

po co mam wiecęj kasy marnować znowu posłucham rady weteranów.

_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rzuf



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 825

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no imho mocniejszy tuning ma jakis sens Smile
1) jesli masz kase na zbyciu Smile
2) jesli grasz na otwartych przestrzeniach Wink

wydaje mi sie ze z fpsami w gierwach jest jak z iloscia koni mechanicznych w autach. Duzo wiecej chcesz duzo wiecej placisz ale napewno nie przekroczysz bariery dzwieku Wink

_________________

"This is my rifle, this is my gun, this is for fighting , this is 4fun"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum