Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polskie MORO - ciekawostka prawna

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:38 pm    Temat postu: Polskie MORO - ciekawostka prawna Odpowiedz z cytatem

Muszę powiedzieć że w trakcie poszukiwań nowych i nowszych "real linków" do pozyskania polskiego moro dowiedziałęm sie że:
Noszenie polskiego umundurowania jest zabronione !

Po przeanalizowaniu tego stqwierdzeniea zabrałem sie do dzieła i http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1827.htm

znalazłem nieszcześne rozporządzenie Pana Ministra Rolling Eyes

jest nawet aktualka do tego co sporządził którą tu przytoczę
"""
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 28 czerwca 2006 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części
(Dz. U. z dnia 10 lipca 2006 r.)

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:


§ 1. W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 października 2005 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części (Dz. U. Nr 216, poz. 1827) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
"1. Mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów: galowego, wyjściowego, służbowego, ćwiczebnego, polowego, specjalnego i wieczorowego.";
2) w § 2 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
"3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16 i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.".

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

CO WY NA TO ?? WIEDZIELIŚCIE O TEM

TO zamieszczam w celach informacyjno poznawczych (w razie czego jakby niebiescy ustaw nie czytali)

PS moze te paragrafy nudne ale warto je czasami znać wiec mam nadzieje że was nie znudziłem

_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monique



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 208

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slyszalam o tym, swego czasu chcialam kupic mundur polski i te przepisy mnie zbiły z tropu i zrezygnowałam, zreszta nie latwo taki dostac zdaje sie...
_________________
4[FUN] Public Relations
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:44 pm    Temat postu: Re: Polskie MORO - ciekawostka prawna Odpowiedz z cytatem

jackub napisał:

"3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16 i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.".

Chyba nikt z nas nie jest w w/w stowarzyszeniu czy czymś tam chyba że Strzelac lub Harcerstwo się pod to podciąga. Jak nie to chyba nikt z nas nie może nosić takich mundurów.
Czy jest jakaś wzmianka o innych mundurach z innych państw Question

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monique



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 208

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inne są chyba dozwolone, ale tez raczej nie powinny miec zadnych oznaczen....zadnego zakazu jednak nie znalazłam...
_________________
4[FUN] Public Relations
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polski mundur jest łatwo dostać, niektórzy wiedzą o tym bardzo dobrze, ale na ciebie możliwe że byłby kłopot Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monique



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 208

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezaprzeczalnie Razz bez zmniejszania sie nie obeszło Wink
_________________
4[FUN] Public Relations
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam z artykułu który czytałem swego czasu, chodzi generalnie o to, że można używac polskiego munduru, ale zabraonione jest jak ktoś nadmienił używanie oznaczeń wojskowych, (pagony, naszywki z nazwami jednostek itp), nie wolno również nosić polskiej flagi naszytej na ramie tego munduru. Wszystkie inne mundury można nosić jak najbardziej legalnie, co więcej, można mieć na nich naszyte flagi państw z któtych pochodzą. Czyli dla przykladu moge nosić na ulicy niemiecki mundurek z niemiecką flagą, ale polskiego z polską już nie.
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stachu
WIDMO - Starszy Kapral


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2366

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak maku. kiedyś sie wgryzałem w tą kwestię, chyba nawet w dz. ustaw na rządowej stronie szukałem. wychodzi na to że bardziej chodzi o oznaczenia, niż o sam ciuch. były też chyba jakieś kruczki że starczyła drobna zmiana w umundurowaniu i juz go nie można podciągnąć pod polskie, więc mozna nosić.

więc z tego co mi wiadomo kurtawa tak, spodnie tak, buty tak, oznaczenia nie.

_________________

Realcap only, MP 300 Assault 400 Support 500 DM 600 BoltAction 700.
Ja Yeti!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nihil novi...
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hubix



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 204

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maku napisał:
Czyli dla przykladu moge nosić na ulicy niemiecki mundurek z niemiecką flagą, ale polskiego z polską już nie.


to nie czasem Giertych wymyślił tą ustawe ? brzmi całkiem logicznie jak na jego rozum Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, chyba nie girtych:]
chociaz kto go tam wie, w końcu do wszytkiego się wpierdziela

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum