Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cele - założenia

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Rekonstrukcje -> 75th RANGER REGIMENT
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziekss
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 776

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 10:01 pm    Temat postu: Cele - założenia Odpowiedz z cytatem

Panowie - pierwsza zasadnicza kwestia, jaki dokładnie okres czasowy jeżeli chodzi o rengersów chcemy odwzorować, a dobrze też wybrać jakiś dokładny rejon konfliktu?? Powinien pasować do naszego umundurowania, i wyposażenia taktycznego (a mamy zamiar zaopatrzyć sie w system RACK - mój już jest w drodze). Myślę, iż jest to istotną kwestią, ponieważ ułatwi nam dobieranie sprzetu, broni itp.; pozwoli to również uniknąć pewnemu "pomieszaniu" (np. mamy naszywki z tego okresu, a mundur z innego okresu, broń z innego, wyposażenie uzyte w innym rejonie działań). Dobrze bedzie jeżeli obierzemy jakiś cel i bedziemy zmierzać w danym kierunku, wtedy to wszystko ma sens no i będziemy dobrze wyglądać i odwzorowywać daną jednostkę. Ktoś ma jakieś sugestie, a może inne pomysły?? I jak uważacie jaki okres jednostki powinnismy "rekonstruować"/odwzorować??


W PRZYSZŁOŚCI PALUJE UMIEŚCIĆ TUTAJ OPIS NASZYCH DZIAŁAŃ I CELE NASZEJ "REKONSTRUKCJI", OPIS JAKI DOKŁADNIE OKRES ODWZOROWUJEMY, JAK DO TEGO PODCHODZIMY I JAKICH LUDZI SZUKAM ITP. ITD. ECT.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICE
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 494

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie moim skromnym zdaniem to jak najaktualniejszy... czyli obecne walki... Dlaczego??
Bo wyposazenie mozna dostac raczej bez przeszkod bron ktorej uzywac bedziecie tez bedzie na czasie...
Aczkolwiek opcja czasow wietnamu tez jest kuszaca:D tylko ciezka do zrealizowania... i troche bez sensu jak juz equpa zamowiliscie...

_________________
L96A1 by ICE--> "Elizabeth"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziekss
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 776

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie jestem pewien czy ten najaktualnijeszy jest najlepszy, napewno po 1990r....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICE
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 494

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no o to mniejwiecej mi chodzi... nie o to zeby teraz 2008-2009... ale wlasnie po 1990...
_________________
L96A1 by ICE--> "Elizabeth"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mIXer
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 319

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najodpowiedniejszy okres to będzie 2000-2003 dlatego iż z tego okresu można dostać w przystępnej cenie w miarę funkcjonalne oprzyrządowanie. Od 2000 roku wszedł R.A.C.K. (Ranger Assault Carrying Kit). Od 2003 roku zaczął wchodzić RLCS (Ranger Load Carrying System), który jak już wiemy kontraktowy jest trudny do dostania, nie wspominając o kwestiach finansowych. A od 2005 roku weszły nowe mundury ACU.
Ja również się przymierzam do jakiegoś kontraktowego RACKa, więc ten okres jak najbardziej mi pasuje.
No chyba że coś wcześniejszego, kiedy panowały już archaiczne ALICE i kamizelki typu LBV.

_________________


Mr. 9-millimeter is the shepherd protecting my righteous ass in the valley of darkness.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziekss
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 776

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że okres 2000-2003 będzie najbardziej odpowiedni. Fak oporządzenie alice idzie łatwo dostać i w niskich cenach, ale z RACK-ami też nie jest najgorzej. W oporządzeniu z lat 2000-2003 będziemy wyglądać na moje całkiem ciekawie i orginalnie, alice każdy może sobie skołować. Ten okres czasowy daje też spore spektrum wyboru repliki, jest ich sporo w necie, ja osobiście zastanawiam się nad czymś ze stajni GP (mają dobre kolory, realistyczne oznaczenia colta, jakoś wykonania jest naprawdę dobra), lub Colt M4A1 RIS Full Metal ICS http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_121&products_id=800 - z tego co znalazłem to replika ICS-a ma dosyć spore walory rekonstrukcyjne (jedna wada - nienaturalnie wystające magazynki, ale można popracować z tym). Oczywiście można też robić własnego customa (szyny ris z PJ ponoć świetnie się nadają, body od GP, ogólnie z każdego coś drobnego), ale myśl, że to zbyt dużo zabawy jak narazie (może w przyszłości) no i koszty też są nie małe. Mundur już kompletuje, kamizelka do mnie leci, teraz zbieram na broń i wszystko zależ kiedy i za ile sprzedam pozostałą część gratów. Następne w kolejce będą buty i magazynki do emki (z 6szt. będzie potrzebne).


ZOSTAWIAM TEMAT DO KONCA TYGODNIA, POŹNIEJ PRZENIOSE POSTY DO ARCHIWUM A TUTAJ ZROBIĘ OPIS OKRESU, DZIAŁAŃ I SZPEJU KTÓRY ODWZOROWUJEMY.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obstawiam stary, dobry bdu woodland Twisted Evil przedział czasowy jak najbardziej na miejscu. Są dostępne aktualne zdjęcia Rangersów więc można podpatrzeć jaki sprzęt dokładnie mają.

Do do kwestii finansowych to przecież jasne jest, że nie od razu będziemy mieć wszystko. Ale jeśli komuś zależy to będzie zbierał kasę i się ekwipował i dozbrajał Cool

Poza tym nie robimy tu 100% grupy rekonstrukcyjnej tylko (jak pisał Fearie) wzorujemy się na Ranger, wiec nie wszystko musi tu być na 100% takie samo jak u nich Wink więc i koszty spadają.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Giller, dokładnie. Nikt od razu przecie nie skołuje sobie kasy na cały sprzęt Wink

Woodlandy są spoko i łatwo można je skołować (szczególnie kontrakty).

Również jestem za okresem 2000-2003.

_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dziekss
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 776

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=4_H3xp_C0MI&feature=PlayList&p=83E9B9E102FFB748&index=0&playnext=1
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Rekonstrukcje -> 75th RANGER REGIMENT Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum