Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

M24 CA czy PJ 25??
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nowik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 143

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:23 pm    Temat postu: M24 CA czy PJ 25?? Odpowiedz z cytatem

Mam takie małe pytanko. Miał ktoś styczność z tymi replikami.

PJ
http://www.taiwangun.com/shop,show,1145
CA
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=3540

Mam poważny dylemat, ponieważ nie wiem czy w PJ wytrzymają zębatki i czy wszystko się nie sypnie przy takiej mocy. Z CA inny problem, bo nie wiem czy po włożeniu cylindra 300% nie padnie zespół spustowy?? Proszę o radę.


Ostatnio zmieniony przez Nowik dnia Czw Maj 28, 2009 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cokolwiek kupisz licz się z wydatkiem na nowe części. Może wytrzymają a może nie. Lepeij być gotowym na najgorsze.
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi link jest do jakiegoś noża

Zacznijmy od tego że to są 2 różne bajki. M24 to ''czterotakt" PJ25 to automat. Wątpię żeby to miało 470fps, a nawet jeśli to celność bez precki jest do bani, a i szczelnośc układu pewnie też pozostawia wiele do życzenia.Mocy kosmicznej (500fps +) raczej z niego nie wyciągniesz, a jeśli będziesz chciał wsadzić mocniejszą sprężynę to i tak bez wymiany zębatek i duuużo lepszej baterii się nie obejdzie.
Jaką moc chcesz z tego PJ wyciągnąć?
Co do CA to z tego co wiem przy cylindrze 300% nie masz co marzyć o strzelaniu na stockowym spuście.

Dodane po 1 minutach:

The_PiotREX napisał:
Cokolwiek kupisz licz się z wydatkiem na nowe części. Może wytrzymają a może nie. Lepeij być gotowym na najgorsze.


Co tacja to racja;]

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nowik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 143

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak ja osobiście preferuje czterokarty. Wymiana zespołu wiąże się z nowymi kosztami. :/
Na WMASG pisali że mają cylinder 300% na stokowym spuście i daje rade, ale jak mam wydać te 1100 zł, na coś co sie rozjepsuje i bedzie trzeba przestac się strzelac znowu to mam dość. A może jeszcze coś innego. Odkupie od kumpla Warriora i włoże w tuning, tylko z tego co pisałem ze specshop'em to nie bedzie dostawy części PDI do APS 96. SAm juz nie wiem, ale wykluszyłem PJ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak. Chcesz mieć snajpe musisz mieć 2k conajmniej. O PJ25 jest na wmasg: http://www.wmasg.pl/zbrojownia/elektryczne/178/pj25_(sr-25)/ i o M24 też: http://www.wmasg.pl/zbrojownia/sprezynowe/119/m24_socom_sniper_police/ .
Do tego forum WMASG, i już wiesz co i za ile kupić aby mieć odpowiednią ilość FPS. M24 popularne i często tuningowane.

_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje jeszcze opcja gazowej M700 od KJW albo Bell'a. Trzeba tylko wsadzić do niej preckę. Miałem, bawiłem się, bardzo przyjemny sprzęt. Trzeba jednak pamiętać o kilku sprawach:
1. Giwera sezonowa. Przy używaniu greengazu (niesteyt red gazu w polsce nie uświadczysz), można strzelać bez spadku mocy przy temp powietrza powyżej 15 stopni (ewentualnie powyżej 12 jeśli częśtotliwość strzałów nie będzie duża) . Przy temp poniżej 5-8 stopni nie ma już sensu strzelać.
2. Eksploatacja jest droższa w porównaniu do springów / AEG'ów bo trzeba oprócz kulek jeszcze gaz kupować.

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nowik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 143

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie i do tego dochodzą różne problemy z zaworami itp. itd. A tak nawiasem mówiąć repliki na green gas mnie nie kręcą, przynjamniej te główne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ICE
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 494

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec jak odkupisz warriora to napewno musisz zaiwestowac w mocniejsze i szczelniejsze czesci... czyli jedyna opcja to kupicw specu lv 3 HD set czyli cylinder,tłok, głowica i prowadnica czyli 700 zeta plus wymiana sprezyny i lufy na precke oraz dobrze wymienic komore hopsiupa... czyli masz 700 + ok 100 + ok 150-200 + 25 dolarow... czyli ok 1000 zeta... a warto wymienic potem zespol spustowy ktory kosztuje kolejne 300-400 zeta... Co duzo mowic jak chcesz meic czterotakt to i tak musisz wydac ok 2000 zeta na same czesci...
_________________
L96A1 by ICE--> "Elizabeth"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz jakieś topy o M24:
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=53998&hl=m24+ca
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=61912&hl=m24
http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=45943&hl=

Albo kup sobie SWD Atoz`a i masz snajpę w której wystarczy wymienić tylko springa i tez masz milion FPS. Cena właściwie też ta sama.

Bo mam nadzieję zdajesz sobie ze snajpa = duże koszty. A nie że chcesz mieć dobry karabin za 500zł.

_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lemonvip
WIDMO - Kapral


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 2122

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Giwera sezonowa. Przy używaniu greengazu (niesteyt red gazu w polsce nie uświadczysz), można strzelać bez spadku mocy przy temp powietrza powyżej 15 stopni (ewentualnie powyżej 12 jeśli częśtotliwość strzałów nie będzie duża) . Przy temp poniżej 5-8 stopni nie ma już sensu strzelać..


Maku nie chce tu robić kryptoreklamy ale ... Ty chyba jeszcze nie strzelałeś z gazu by MAMBA, pro domieszany na Pro maszynie z Siliconem, nie mrozi!! i nie jest suchy. leży całą noc w mrozie na dworze ładujesz maga i strzelasz tyle samo co na gazie w temp letniej i troch wiecej. no i nie gwarantuje ze twórca może tego robic na hurt ale ja mialem okazje i miodzio .
Sprawdzone na broni krótkiej ale wydajność 2 x wieksza niż na gren gas w temp letniej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ja widzę te wasze eksperymenty, to czuję się zagrożony Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmmm, to będę musiał zagadać z kim trzeba:DVery HappyVery HappyVery Happy jakby się dało tak chociaż z buteleczkę litrową zorganizować to byłoby zajebiaszczo:DVery Happy
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelo



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 935

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest trochę bardziej zawiły aniżeli się wydaje. Pamiętajcie osoby słuchające Thora daleko nie zajdą. Więc obalę pierwszy mit. Nie nie trzeba kupować części za około 2000 zł by mieć snajperkę i o zgrozo nazywać się snajperem. Wiec w zależności jak się zakręcisz tak kipisz broń. Nowik nie ma co kupować broni która ci się nie podoba moim zdaniem najlepiej kupić coś o czym marzysz i to powoli przerabiać a uwierz mi twe umiejętności będą cały czas sprawdzane. Dalej każdy tuning musisz wykonywać sam. Każdy snajper rusi znać swoją broń i być dla niej najlepszym mechanikiem bo to chole.... jest dość mocno awaryjne. Dalej czy już kiedyś bawiła się w snajperstwo czy tak po prostu teraz chcesz?? uwierz mi czasem lepiej kupić jakiegoś taniego elektryka nauczyć się fachu a dopiero później kupować co trzeba. Musisz dalej sobie zadać pytanie jakie jest twoje doświadczenie gdyż wiedz o tym że mając czterotakt ewentualnie możesz ściągać pojedyncze cele.

Co do twoich pytać z tym zestawem cylindra 300 % i standardowym zestawem spustowym bywa różnie. Serio dużo zależy od stanu głupich sprężynek w zestawie spustowym. U mnie były one pogięte i spowodowało to w późniejszym czasie pęknięcie pinu trzymającego tłok. Ale oprócz zestawu spustowego często pęka również rączka. Natomiast w tego PJ będziesz musiał wpakować dużo kasy czasu i cierpliwości gdyż stiuningować elektro to jest katorga ale masz przynajmniej ta początkową przewagę że masz semi. i mimo krótkich odległości uczysz się fachu ale od razu na semi że tak to ujmę.

P.S. Jak chcesz wymienić zdanie na temat tuningu snajperek i samego snajperstwa to zapraszam na rozmowę przez gg albo w realu.

_________________
____________ ______Joga Bonito_________________________


www.widmoasg.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nowik



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 143

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doświadczenie na tej pozycji juz mam, mimo że małe, ale jest. Przez ok pól roku posiadałem MB01 well'a. Pomimo tego, że inni uczestnicy akcji mają AEG II klasy, to jakby to określić... Siałem postrach (oczywiście się nie chwaląc Razz)
M24 podoba mi się przeogromnie i jestem do niej przekonany w ok 80%, ale nie wiem jaki tam się zespół spustowy trafi, czy wytrzyma zestaw cylindra 300%. Mam głęboką nadzieje, że tak. Sprawdze zobacze. A tak pytając oc czy zespól spustowy od ASP 2 pasuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelo



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 935

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie na odwrót po małych przeróbka to jedynie na odwrót. Aha jeszcze jedno nie ma co się chwalić latanie z bronią którą idzie bez problemu przeładować i z osobami które dopiero zaczynają się strzelać i "sianie postrachu" nie jest rzeczą szczytową. serio. Poza tym masz dopiero 16 lat wiec nie napalaj się na wielką moc a szczególnie w czterotakcie gdyż nie podołasz temu fizycznie. Poza tym radze ci kupić na początek coś słabszego serio.
_________________
____________ ______Joga Bonito_________________________


www.widmoasg.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum