Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program "Historia oręża"

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 5:58 pm    Temat postu: Program "Historia oręża" Odpowiedz z cytatem

Jako ze w necie jest wiecej docinkow niz tylko ten podany przez Kamila to mzoemy tutaj pogadac o tym. Na pierwszy raz odcinek o SAS.
Jak się wam podobało? Co sie nie podobało? Jakie błedy odkryliscie. Zaskoczcie mnie Smile

Jako ze odzew marny to sie podloze troche aby rozbudzic temat.

_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.


Ostatnio zmieniony przez The_PiotREX dnia Sob Paź 03, 2009 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

=====SAS=====
Jako ze odcinek o SAS był nieciekawy nie znalazłem ochoty go ogladac ponownie a ze byl nieciekawy to tez i za pierwszym razem ogladalem go robiac w meidzyczasie duzo innych rzeczy. Z tego co pamiętam to zarzucali Browningowi HP zbyt małą moc obalającą. Z tym że jakoś głupio to nazwali. Nie pamietam jak już.

=====SpecNaz======
Początek odcinka i szkoła w biesłanie - nasuwa się pytanie program jest o rosyjskim specnazie czy o osetyjskim?
Natsepnei stwierdzenie ze "pod koneic zimnej wojny..." tymczasem specnazy utworozno przed koncem zimnej wojny o czym mowa pozniej. brak konsekwencji w tym co uznajemy za pcozatek specnazu a co za jego protoplaste.
Walka saperką - przeżywają to amerykance jak nie wiem co.. pewnie dlatego ze sami jak im sie plastikowe karabiny zepsuje to by usiedli i płakali zamiast walczyc czym popadnie Very Happy A na serio czy kogokolwiek to dziwi?
Potem pokazuja ak47 i mowia ze pod koneic 2św. rosjanie potrzebowali nowej broni - sugeruja ze ak47 powstalo wtedy, oprocz tego lektor mowi ze ak byl pierwowzorem dla wiekszosci broni strzeleckiej przez nastepnych 60 lat ale obrazuja to zdjeciem SWD ktory zewnetrznie moze i przypomina AK ale mechanizm ma zgoła inny.
Mysle ze kwestia klasyfikacji broni strzeleckiej powinna byc rozrozniana na bazie polskiej nomenkaltury (i to we wsyztskich odcinach)
Jakis wytrzasniety z kapelusza facet robi głupie pompki na aks74. Oczywiste że specnaz tak raczejby nie robil (wrecz rpzeciwnie -uczy sie dbania o wlasna bron bo od niej zalezy twoje zycie) a po drugie ciezar rozkalda sie na zatzrasku i gniezdzie magazynka, a nie tylko na zatrzasku jak zostalo powiedziane. Typowa pokazówka dla małych dzieci moim zdaniem.
Bezensowne uzycie paska od broni jako elementu pozwalajcego wykorzystac czlowieka jako oslone - zeby ta sztuczka sie udala to koles musialby byc albo naszym dobrym kolegą albo nieprzytomny ale wtedy tez by sie nei udala bo trzebaby go podnosic. poza tym nawet jakby sie udalo mu tak to zalozyc to raczej keiedy do niego strzleaja nie stalby potulnei, zrsezta keidy AK by strzelalo to by go tak poparzylo ze niezaleznie od tego co powodowalo ze dotychczas byl potulny i nie rpzeszkadzal to teraz ejdnak by sie szarpal z bolu ;/
Stwierdzenie ze "ich podstawa bronia jest kałasznikow ak47" jest troche nie na miejscu o co najmniej 20 lat ;D
Sama kwestia podpatrywania stg44 przy opracowywaniu ak47 jest kwestia dysksuyjna. jest to ejdna z teorii i tak
anlezaloby ja rzedstawic, nie jak prawde objawiona.
Ak47 - zasieg skuteczny 300 metrow? o jakiej definicji zasiegu skutecznego tu mowimy? Headshoty? Czy mowa o egzemplarzach wypordukwonych 60 lat temu?
Pokazana przez "pana z kapelusza" zmiana broni na pistolet jest wyjatkowo udziwniona i bezsensowna - wystarczy zalozyc pas nosny "jak bozia kazała" i nie trzeba robic ceregieli tylko puscici bron.
Bledna wizualizacja kanalu chwilowego w ranie postrzalowej
Wbrew temu co mowia ak74m nie jest najnowsza wersja, juz lepsze jest 107/108 ze wzgledu na "odbijacz" kompensujacy odrzut broni.
A tak wogole to co Zajcew ma wspolnego ze specnazem?
Dzwignia bezpiecznika w SWD nie jest identyczna jak w AK.
Dlaczego podneicaja sie tym ze podczas szkolenai gina zolnierze? nawet w polsce sie to zdarza ;/
"Przesłuchanie" - i co w tym niezwykłego? Takie szkolenie sa raczej we wszystkich siłach specjalnych.
Zasłoneicie sie saperka przed kula Shocked ? No chyba że 9x18 ;/
Stwierdzenie że cała walka wrecz w specnazie to trzy techniki mnie ubawiło. Ja wiedziałem ze na wschodzie lubia proste rozwiazanai ale to zdecydowanie zbyt proste Razz No od biedy zgodzilbym sie ze techniki z 3 sztuk walki, ale zeby tlyko 3 techniki? No i w dodatku powoływanie sie na Ryabka?? Przeciez ten czlowiek twierdzi ze do pokonania przeciwnika w walce wrecz nie ejst potrzebne dotykanie a wystarczy "skumulować na nim swoją energię". No bądźmy poważni... Ryśka Murata mogliby tam da do kompletu Laughing

====Izraelskie Siły specjalne=====

Notoryczne podpisywanie ludzi jako pracownikow IWI - powinno byc IMI. Po raz kolejny w serii autorzy wykazuja sie olewaniem stanu faktcyznego na rzecz tego co im ejst wygodniej. Moz eliterki w słwoie Weapon sa ładneijsze niz w słowie Military?? Nie wiem
Od kiedy sayeret matkal jest super tajne? Tajne to sie zgodze , ale tak samo tajne jak wszystkie sayerety ;/
Lubie ten mit o otwieraczu do butelek - sam go opowiadam bo jest zabawny - ale jednak w programie popularno-naukowym powinni mówić prawdę.
Bullpup - nie jest to konstrukcja bezkolbowa a konstrukcja bez kolby wlasciwej.
TAVOR-2 (M) nie jest PM. chociaz istnieje mozliwosc konwersji.
Krav Maga - no tu to bym naprawde sie czepiał szczegolow i slsuznie by mi jakis mogl zarzucic ze sie
dopierdzielam wiec wpsomne tylko ze moim skromnym zdaniem moznaby wspomneic to tym szerzej (ja chce oddzielny odcinek Very Happy ) albo zaznaczyc istnienie chociazby Kapapu i Hisardutu. Zabraklo powiedzeniea kilku u słów o kształtowaniu charakteru i sposobu myslenia ktore IMHO sa istotnym elementem KM.
Moze nie blad ale warto by bylo wpsomniec ze Moni nie wspomniał o dwóch elemntach pokazuajc etchnike rozbrajania. Moze i dobrze ze pominal - bo nie jest to przeciez instruktaz ale zle ze nie pwoiedzial "nie probujcie tego w realu bo to nie wszystko co potrzebne aby zadzialalo". A tak ktos obejrzy i uzna ze to umie i sprobuje... i moze byc zonk Rolling Eyes


===Karabiny snajperskie====
Tu były 3 czy 4 zgrzyty, ale nie pamietam nic poza "wielokalibrowym karabinem". Zreszta mamy na forum 3 pr0-uber-ello snajperow to moze ktos z nich sie podejmie recenzji. Bylbym wdzieczny

_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tego co pamiętam to zarzucali Browningowi HP zbyt małą moc obalającą

I mieli rację, każdej broni strzelająca pociskiem 9x19 para można to zarzucić;]
W czym jest lepszy obecnie używany P226, hmm z tego co wiem to ma mniejszy odrzut, jest lżejszy i bardziej niezawodny.

Programu o izraelskich siłach nie widziałem a na ruskich za mało się znam.

Generalnie moje zdanie na temat tych programów jest takie:
Fajnie że komuś się chce to robić, jeździć po świecie, prosić się o pozwolenia itp, bo przynajmniej szersza "publika" może się dowiedzieć że coś takiego istnieje.
Niefajnie że za słabo się do tego przykładają ( z tąd pojawiają się błędy/niescisłości) i część komentarzy jest robiona "pod publikę"

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej i to w każdym rażą mnie jak podają zasięg broni. np. m14 które strzela celnie na 3km. Albo RM którzy w czasie WWII z Enfieldów strzelali bez przyżądów na 900m. Obejrzę coś i jeszcze pewnie jakiś wesoluchne rzeczy sie znajdzie. No i przeczytam w wolnej chwili wcześniejsze posty: )
_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, albo ostro zaniżają zasięg albo przesadzają w drugą stronę.
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maku napisał:
Cytat:
Z tego co pamiętam to zarzucali Browningowi HP zbyt małą moc obalającą

I mieli rację, każdej broni strzelająca pociskiem 9x19 para można to zarzucić;]
W czym jest lepszy obecnie używany P226, hmm z tego co wiem to ma mniejszy odrzut, jest lżejszy i bardziej niezawodny.


Ja nie mówię ze nei mają racji, tlyko że jakoś dziwnie to nazwali.
O! zdolność uderzeniowa! tak to nazwali!

Dodane po 5 minutach:

tymczasem zdolność uderzeniowa nie jest cechą którą mozna przypisać broni (no chyba ze w rozumieniu gotowosci do oddania sztrzału)

_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stachu
WIDMO - Starszy Kapral


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2366

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pro-uber-1337 snajpery nie oglądają szitu na discovery Smile
_________________

Realcap only, MP 300 Assault 400 Support 500 DM 600 BoltAction 700.
Ja Yeti!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum