Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czerwone szmaty raz jeszcze
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwo w ASG
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachu
WIDMO - Starszy Kapral


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2366

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 3:14 pm    Temat postu: czerwone szmaty raz jeszcze Odpowiedz z cytatem

wiem że był już o tym temat
ale nie za bardzo cokolwiek z niego wynikało
więc jeszcze raz.

jak jest z szmatkami wie każdy kto jest w miare regularnie na strzelankach
słowem: jest źle. albo i gorze
trzeba to zmienić.

problemy są 3
-nikt nie zabiera ze sobą szmatek
-brakuje nawyku "dostałem-wyciągam szmate"
-mało kto ma szmate w okolicy sejfa, a tam też tocza sie czasem działania.

pierwszy problem da sie rozwiązać dość łatwo:
znalazłem w szafie troche czerwonych szmat
będe je brał na każdą strzelankę i rozdawał przed.
apeluję również do was - jeśli macie jakiś niepotrzebny czerwony sweter czy coś w tym klimacie - zabierzcie.

z drugim może być gorzej bo rozwiązanie jest brutalne
mianowicie strzelamy do każdego gracza który łazi bez szmaty
nie masz szmaty - jestes traktowany jak żywy, nieważne jak wysoko nad głową niesiesz giwerę.
szmate dostałeś na początku strzelanki i powinieneś jej używać.

trzeci problem - po prostu nie zdejmować szmat w sejfie.

wydaje mi sie że dobrym momentem żeby wprowadzić te zasady jest... chwila obecna. w praktyce najbliższa strzelanka

co o tym sądzicie?

_________________

Realcap only, MP 300 Assault 400 Support 500 DM 600 BoltAction 700.
Ja Yeti!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kelo



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 935

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za
_________________
____________ ______Joga Bonito_________________________


www.widmoasg.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawał czerwonej szmaty o wymiarach 1mx1,6m kosztuje niecałe 6zł w sklepie z materiałami na ulicy szerokiej.
_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rownież jestem bardzo baaaaaaardzo za. Nie będę wealił po nazwiskach, bo to nie o to chodzi, ale ostatnio na akcji znowu opierdzielałem (któryś już raz ) jednego z graczy, że nie zakłada szmaty jak dostał.
Od teraz robię tak jak napisał stachu: nie masz szmaty-walę do ciebie tak długo aż jej nie wyciągniesz. Koniec. Może takie rozwiązanie przyniesie jakieś efekty, jeśli gadanie nie pomaga.

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rzuf



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 825

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz chyba to gdzies kiedys pisalem: to trafiony ma za zadanie tak sie oznaczyc zeby strzelajacy wiedzial ze trafiony jest martwy. Jest to jego obowiazkiem. Standard czerwonych szmat jest po prostu dla ulatiwienia sprawy.
Jesli ktos sie nie oznaczy i oberwie jeszcze raz nie moze miec ZADNYCH pretensji do strzelajacego. Sa momenty gdzie czerwona szmata nie starcza (geste lasy, rog budynku), w tym przypadku nalezy ejszcze mocno drzec ryja bo oberwac mozna znowu.
Jesli komus jest latwiej oznaczyc sie przez wyciagniecie i nadmuchanie kola ratunkowego w ksztalcie kaczki albo rozebranie sie do gaci - prosze bardzo. Wazne zeby strezlajacy byl pewny ze trafil.

inna sprawa jest opieszalosc w wyciaganiu szmatki ktora laczy sie z "predkoscia przyznania sie" do trafienia. Ja np baaardoz nie lubie jesli koles trafiony najpierw sprawdza z kad dostal a potem dopiero wyciaga szmate. U was co prawda tego nigdy nie widzialem, ale zdazalo sie gdzie indziej i to czasami baaaardzo czesto.

Sprawa jest prosta: Obrywasz, w tej samej sekundzie lapska do gory, drzesz ryja i juz siegasz do kieszeni po szmate. Zakladasz szmate i jesli nie jestes w srodku walki - udajesz sie prosto do safezone/respa albo kladziersz sie geba do ziemi i czekasz az wymiana ognia sie zakonczy.

_________________

"This is my rifle, this is my gun, this is for fighting , this is 4fun"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołączam sie do apelu to naprawde nie boli Smile

to przyzwyczajenie które jest OK i z którego trzeba zawsze korzystać na większych pozawągrowieckich akcjach jestem za obowiazkiem oznaczania trafienia czerwnoną szmatką Smile

ps. chyba juz kiedyś o to prosiłem Smile

_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stachu
WIDMO - Starszy Kapral


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2366

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maku, po nazwiskach nie ma sensu walić bo każdy u na szmatki bimbał (mnie nie wyłączając)

tak jak mówiłem na następną akcje przynosze szmaty :]

_________________

Realcap only, MP 300 Assault 400 Support 500 DM 600 BoltAction 700.
Ja Yeti!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FiFi



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1027

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to byłem ja Smile Embarassed obiecuje poprawe Embarassed jednakze tak jak rzuf napisał każdy ma obowiazek sie oznaczyć , o ile dobrze pamietam "mówione było" że szmata jest potrzebna lecz nieustalilismy stanowiska oficjalnego ze jest obowiazkowa , wtedy kiedy maku "zwracał mi uwage" Cool miałem uniesione ręce i wstawałem , wiec nawet jeśli miałbym szmate czasu by troszke mineło zanim bym ją założył , a zakłądajac ją na siedząco w takich trzcinach mogłbym być poprostu uznany za zywego wiec wszystko ma swoje wady i zalety , podsumowując szmaty są dobre , wrecz konieczne jednakze uważam ze dosadne komunikowanie swej smierci takze niejest złe
_________________

/)/)
( ..
|'-._)
|#|
|#|
|#|
|#|
|#|
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stachu
WIDMO - Starszy Kapral


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2366

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okej.

zakupiłem 8 szmatek + 4 wstążki

za wszystko dałem 9 zł
więc jeśli ktoś uzna za celowe to może mi przynieśc na akcje złotóweczke za szmatke/wstążke.
jak nie to też sie nie obraże Smile

jak ktoś chce sam kupic (aczkolwiek sens niewielki bo rozdam szmaty/wstążki na strzelaniu) to podaje namiary:

pasmanteria na szerokiej za rzeką po lewej stronie (idąc od strony rynku)
wstążka szerokośc 6 cm kosztuje 1,10 zł za metr bieżący
idealna na opaske na głowe
maja też inne kolorowe wstążki, mogą sie przydac do scenariuszy albo jako dusze

dokładnie naprzeciwko jest sklep z materiałami
czerwony materiał 1,5m x 0,5m = 5 zł

osoby którym rozdam na tej akcji będą odnotowane i jak ktoś nie przyniesie na następną to uznam że z niego cham i prostak bo przepił wstążke Razz

_________________

Realcap only, MP 300 Assault 400 Support 500 DM 600 BoltAction 700.
Ja Yeti!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam jeszcze szmatkę od Jackuba i robi mi dobrze Razz
_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KAZAHz4fun



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 48

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś bylem na strzelance poznańskiej.. miałem jedną zasadę: strzelam do póki nie zobaczę czerwonej szmaty albo gość nie krzyknie głośno i wyraźnie Razz dzięki temu nikt mnie nie zaskoczył że jednak przeżył jakimś cudem.
jeden minus był tego - złość trupa..a w końcu to ma być zabawa..
albo nauczą się krzyczeć lub mówić wyraźnie albo będą zbierać grad kulek..
więc albo krzyczysz albo w 2sekundy wyjmujesz czerwoną szmatkęRazz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po mnie mogą kulki ściekać to tylko głośniej krzyczę, że dostałem a zły to moge być tylko na siebie że sie dałem tak podejść bo z ponad 40m to już jeden uj no chyba że z Gormanowej armaty. Na dzisiejszej akcji wszystko funkcjonowało sprawnie Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Twombly



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie to całkiem niezły pomysł dzisiaj byłem 1 raz na strzelance ale... właśnie kiedy ktoś dostał to podnosił rękę czy karabin i schodził .... taaa sam parę razy nie wiedziałem czy gracz schodzi na respa czy dalej gra (*ej co jest on schodzi? -nie wiem *no to kurde ? -dobra strzelamy) i taki gracz dostawał serię potem pretensję .. jeszcze zamieszanie jedni się strzelają, drudzy schodzą a już puszczą rękę i tak to jest ... albo ktoś dobiega do nas i zaczyna strzelać no i strzela do tych co niby grają ... a pytanie się czy dostałeś czy grasz jest trochę bez sensu bo 2 razy sobie poszedłem na respa bo właśnie niby on szedł na respa ..
hehe jeżeli nie macie nic przeciwko to tam u nas zaproponowałbym taki pomysł Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twombly napisał:
Wiecie to całkiem niezły pomysł dzisiaj byłem 1 raz na strzelance ale... właśnie kiedy ktoś dostał to podnosił rękę czy karabin i schodził .... taaa sam parę razy nie wiedziałem czy gracz schodzi na respa czy dalej gra (*ej co jest on schodzi? -nie wiem *no to kurde ? -dobra strzelamy) i taki gracz dostawał serię potem pretensję .. jeszcze zamieszanie jedni się strzelają, drudzy schodzą a już puszczą rękę i tak to jest ... albo ktoś dobiega do nas i zaczyna strzelać no i strzela do tych co niby grają ... a pytanie się czy dostałeś czy grasz jest trochę bez sensu bo 2 razy sobie poszedłem na respa bo właśnie niby on szedł na respa ..
hehe jeżeli nie macie nic przeciwko to tam u nas zaproponowałbym taki pomysł Very Happy


Shocked Bez obrazy ale to już standard Shocked

_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę, że są jeszcze miejsca, gdzie się czerwonych szmat nie stosuje Shocked

A zasadę "strzelający ma zawsze rację" i PIF PAF-y stosuje się u was Question

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwo w ASG Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum