Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Magpul PTS Masada ACR (Dark Earth)

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 7:09 pm    Temat postu: Magpul PTS Masada ACR (Dark Earth) Odpowiedz z cytatem

O Masadzie było głośno i każdy o niej słyszał. Po przejściach z prawami licencyjnymi i innymi takimi wreszcie doczekaliśmy się gotowego produktu. Na wmasg ostatnio pojawił się filmik RedWolfa na temat Masady od Cyberguna. Ja natomiast miałem okazję „pomacać” Masadę ACR w kolorze Dark Earth.
Giwera przychodzi w ładnym kolorowym kartoniku który jest jednocześnie walizką która się przyda aby dostarczyć karabin na miejsce strzelanki.


Karabin jest w wytłoczce z gąbki która dobrze stabilizuje zawartość.
W kartonie znajdziemy poza papierami: płytę, magazynek oraz przyrządy celownicze. Magazynek to 120kulkowy midcap z pokrywką chroniącą przed piaskiem i innymi brudami.

Gdy chwyciłem karabin pierwszą rzeczą która rzuciła mi się w oczy była ciekawa kolba która oferuje nam cheek rest. Odblokowujemy go przesuwając go do tyłu i blokujemy w położeniu jakie nam odpowiada. Na kolbie znajduje się także gumowa stopka kolby z twardej gumy.


Na body z obu stron mamy oznaczenia które zostały wygrawerowane więc nie ma obawy że to o co było tyle walki zniknie z repliki.


Wszystko jest zrobione przez Magpula który jest ostatnimi czasy hitem i każdy chce mieć ich akcesoria. Jedynym z akcesoriów które mi się nie spodobało to skrzydełko selektora ognia. Oczywiście jest po obu stronach body i z obu stron działa jednakże jest wyraźnie zbyt małe. Trzeba przyłożyć zbyt dużej siły aby przełączyć ale to może być kwestia przyzwyczajenia.
Zwalniacz magazynka także znajduje się z obu stron więc będzie to kolejna giwera która może być wybrana przez leworęcznych .
Przez spustem znajduje się zwalniacz zamka. Wysuwa się go w dół.

Jest to informacja o tyle istotna że zamek blokuje się w tylnym położeniu ułatwiając nam regulację hop-up`a. Jeśli chodzi tę regulację to kółeczko jest troszkę zbyt małe i osoby z większymi palcami mogą mieć problem aby wyregulować HU. Na szczęście robi się to tylko raz na jakiś czas.
Przyrządy celownicze składają z muszki którą podnosi się wciskają przycisk a szczerbinka to MBUS.


Wszystko na około jest oczywiście opatrzone znakami Magpula.
Baterię wkładamy do przedniego chwytu który zdejmujemy po wyjęciu pina który nie powinien się zgubić gdyż jest trzymany przez przez sprężynkę która nie pozwala mu wyjść za daleko. Do chwytu zmieści się bateria na małych ogniwach. 9,6V wchodziła bez problemu z większymi napięciami mogą pojawić się problemy.


Podsumowując:
Replika wykonana przyjemnie nie razi niedoróbkami. Ergonomia wydaje się wysoka z racji obłego kształtu oraz Magpulowemu wykończeniu. Testów strzeleckich niestety nie miałem okazji przeprowadzić więc ciężko mi powiedzieć jak chodzi. Wg. Strony RedWolf giwera posiada 330FPS oraz waży 2874g. Długość całkowita to 845mm.
Masada jest fajną alternatywą dla emek których jest bardzo dużo. Jedyne co może odstraszać to cena wynosząca około 450USD.

Przepraszam za moją straszną składnię i beznadziejną polszczyznę. Jak będę jakieś uwagi to proszę pisać.





A ty pozostałe zdjęcia:
http://imageshack.us/g/195/img0351large.jpg/

_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Recenzje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum