Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ćwicze skilla

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 10:22 am    Temat postu: Ćwicze skilla Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie temat trochę dziwny, kontrowersyjny.

Dużo razy na akcji słysze słowa: "biorę pompkę ide ćwiczyć skilla" takie słowa są dla mnie trochę dziwne. Każdy typ broni ma swoją specyfikę i co jak mam AEG to nie muszę ćwiczyć skilla bo mam broń silniejszą o większym zasięgu to co kule mnie się nie imają i mnie nie widać i mogę sobie robić ogólnie co chce. Ja np mam problem z pistoletami gazowymi i musiałbym też trochę poćwiczyć żeby z nich skutecznie strzelać. Poza tym snipy (4 takty) lub shotguny są giwerami które trzeba przeładować (pompka) i poprostu biorę moją pompę i ide kosić wiarę a nie ćwiczyć skilla. Do wielu osób powiedziałbym weź AEG i idź poćwiczyć skilla. Tak jak np Fearie który nie był przyzwyczajony do AEG, musiał trochę poćwiczyć i teraz mu lepiej idzie Cool
Suma sumarum takie teksty mnie trochę śmieszą, każdy wybiera broń która mu najbardziej odpowiada i poprostu z niej strzela a nie bierze broń gorszą i "ide ćwiczyć skilla" ludzie to czasami potrafią być zabawni. Ja powiem biore AEG i ide ćwiczyć skilla, bo na skuteczność walki nie wpływa tylko AEG z hi - capem tylko wiele innych umiejętności których zapatrzeni w samą giwerę czasami nie dostrzegamy.

Com napisał, napisałem Cool jakie jest wasze zdanie.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... Więc tak. Moim zdaniem (IMO) ludzie mówią że idą "ćwiczyć skilla" jak biorą pompe gdyż jest to broń która wymaga najwięcej od uzytkownika. Bo masz tylko jedną szanse go ubić i musisz to zrobić ze stosunkowo bliskiej odległości. Czyli broń pompkowa wymaga stosunkowo najwięcej umiejętności aby kogoś zabić. Więc jak chcesz się nauczyć skradać lub ukrywac weź pompe bo z niej wiesz że nie będzie szansy na poprawienie. A AEG to jest miły dodatek do umiejętności gracza który pozwala poprawić jak pierwsza kula nie zabije. Tak ja to widze. HAWK!
_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam takie zdanie. Jeśli ktoś chce poćwiczyć skradanie się i opowiednie zachodzenie wroga np. od tyłu to z pompką musi wykazać się o wiele większymi umiejętnościami. Jeśli ktoś chce sobie pożądnie poćwiczyć strzelanie z AEG to niech sobie weźmie na jedną rundę jednego real-capa na 20-30 kulek. Smile Wtedy prezentuje się już jakiś poziom:)
_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy nie mają chyba co robic skoro takie tematy pojawiają się na forum Very Happy
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie pisz off top bo co nas to obcchodzi co ty sądzisz o innych czy mają czas czy nie Confused

Poza tym może wyjaśnij o co dokładnie ci chodzi co masz na myśli, skoro uważasz że topic nie potrzebny.

Ja ze swojej strony dodam ze niektórzy za bardzo przywiązują uwagę do gana myśląc że on sam "zabije" przeciwników, a gun tylko leży w rękach i nawet sam nie strzela. Jest dużo innych czynników o których czasami zapominamy i lepsza givera wcale nie musi pomóc w skuteczniejszym trafianu przeciwnika Cool

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też nei bardzo kumam o co ci chodzi picias, ale pewnie nam to szeroko i dokładnie wyjaśnisz jak zwykle:>Very Happy Evil or Very Mad
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hubix



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 204

PostWysłany: Nie Gru 10, 2006 4:38 pm    Temat postu: Re: Ćwicze skilla Odpowiedz z cytatem

_giller=- napisał:
Jak dla mnie temat trochę dziwny, kontrowersyjny.

bo na skuteczność walki nie wpływa tylko AEG z hi - capem tylko wiele innych umiejętności których zapatrzeni w samą giwerę czasami nie dostrzegamy.

.


ja sie z tym bardzo zgadzam ,nie powiedział bym że z pompką bardziej ćwiczy sie skill niż z automatem myśle że z tym i z tym podnoszą sie nam umiejętności może dlatego tak myślicie bo pompka ma mniejszy zasięg i trzeba podejśc bliżej przeciwnika żeby go zabić a z aeg`a możemy to zrobić z dalszej odległości i nie trzeba zbytnio kombinować jak zajść przeciwnika
spójżcie kiedyś jak rozgrywa się walka aeg kontra aeg albo pompka kontra pompka myśle że wyglądają bardzo podobnie tylko na dłuższe lub krótsze dystanse (bioroąc pod uwage że jedna z osób nie popełni nie wybaczalnego błędu dając sie zajść albo coś w tym stylu)
stwierdzenie że z aeg`iem jest łatwiej niż z pomką no jest prawdą bo mamy większy zasięg i możliwość auto Twisted Evil ale takie czynniki jak zaskoczenie czy wykorzystanie sytuacji są najważniejsze
zresztą musiał bym długo pisać żeby opowiedzieć o co mi chodzi a mi sie nie chce Razz

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bandi
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 800

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 1:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to widze tak. jak czasami wymieniam mojego elektro na jedna strzelnke na beretke pompke to ja ide cwiczyc skilla. ale ide cwiczyc skilla pompkowego. jak mam elektro to cwicze skilla elektrowego. wg mnie przyda mi sie to np jak mi sie skoncza kilki w elektro i bede musial uzywac broni przybocznej. wiec skracajac co do mnie to ja cwicze 2 skille: pompkowego i elektrykowego. jak uzywam pompki przelaczam sobie skilla na pompkowego a jak elektro to przelaczam sobie na skilla elektrykowego Smile

Giller napisał:
gana myśląc że on sam "zabije" przeciwników, a gun tylko leży w rękach i nawet sam nie strzela

tak? a pamietasz MP5 Academy??? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
ASG - Agresywny Sex Grupowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAKO ZIELONY ... Cool
Nazewnictwo u niektórych fakt jest mylnie uzywane nawet ja łapię się że mówię TO I OWO ale zanim sobie soć przyswoję to troche czasu idzie w klepsydrze. Więc prosze o taryfę ulgową dla ZIELONYCH Cool Twisted Evil

Jako osoba która ewoluuje z akcji na akcje.
Umiejętność likwidowania przeciwnika czyli skill (jezeli dobrze to rozumiem Wink ) wymaga specyficznych cech i dla ASG i dla AEG lecz patrząc na to moimi oczyma widzę to tak.
Jeżeli trenujesz skila z bronią bardziej wymagającą (miejszy zasięg czy precyzja)to potrzebne są Ci umiejętności które pozwalą Ci na wyrównanie tych niedosiągnięć (np taktyka, maskowania ja to nazywam zaczajem), NATOMIAST jezeli wykorzystasz te umiejętności z lepszą bronią to mimo że ta osoba będzie mniej ryzykowała wykorzystując walory swojej broni bedzie miała takiego samego skila jak z bronią słabszą.
Jezeli uczyśz sie na słabszym sprzęcie to jesteś niemozliwy na lepszym (TO MOJE ZDANIE)

A co do ...

Cytat:
Niektórzy nie mają chyba co robic skoro takie tematy pojawiają się na forum


To sądzę że zwykły przejaw do rozmowy i wymiany podlądów czy też uwag na forum jest badziej konstuktywny niż błoga cisza. Exclamation

_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale oczywiście Jackub że to dobry przejaw pod warunkiem wszak że nawet takie opinie jak zacytowana przez Ciebie mają racje bytu. Jesli natomiast Giller moją wypowiedż kwituje stwierdzeniem zebym nie pisal bo co go ich (?) obchodzi co mam do powiedzenia, to juz nie jest przejaw rozmowy i wymiany poglądów a autorytarnych zapędów Gilka Very Happy

Kwestią oddzielną jest czy tak trudno niektórym trudno jest zajrzeć do słownika j. angielskiego. O wiele lepiej by wyglądał temat "Ćwiczę umiejętności". A i nowi mogli by łatwo zrozumieć o co w nim chodzi.

Co do tzw (dostosuje się do konwencji) skilla to zauważcie proszę że oddzielny skill jest potrzebny takze w obrębie np. AEG. Np M16 ma inne przyrządy celownicze niż AK i inne niż MP5. Nie wspominając juz o innym składaniu się do strzału ze względu na budowę (np wysokośc lini celowania względem kolby.)

_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

picias, sorry, ale teraz to juz sie przypier#%alasz, wiesz dobrze że wszyscy tak mówią, i nikomu to jakoś nie przeszkadza, nie jestem pewien, ale chyba ty też tak od czasu do czasu mówisz (jak się mylę to sorry), więc nie wydaje mi się żeby problem leżał w tym czy coś zostało napisane po polsku czy po angielsku
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FiFi



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1027

PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TEMAT MIAŁ SŁUŻYĆ ZOBRAZOWANIU PEWNYCH SPRAW ZWIAZANYCH Z POWIEDZENIEM "BIORE POMPKE ĆWICZE SKILLA" SKORO TO SŁOWA PADAJĄCE Z UST WIELU I SA TYLKO CYTOWANE NIE MA CO SIE PRZYPIEPRZAC DO GILASA , ŻE W OWY SPOSÓB NAPISAŁ ALE OK ROZUMIEM PIOTREXA ,ŻE KAŻDY WOLI TO NAZYWAC INACZEJ LECZ CHYBA NIE W NAZEWNICTWIE SEDNO TYLKO W ZNACZENIU TYCH SŁÓW
_________________

/)/)
( ..
|'-._)
|#|
|#|
|#|
|#|
|#|
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o co tu dokładnie chodzi ale każdy wie że skill to umiejętność więc ide ćwiczyć skilla znaczy idę ćwiczyć umiejętności. Do kogo ty bijesz Picias z tym słownikiem, ja doskonale wiem o czym pisze o umiejętnościach m. in. strzeleckich

Moje zdanie jest takie ze jak przejdziesz z pompki na AEG to nie staniesz się lepszy. Przykład to Bresiek, którego możecie spytać jak on to czuje bo narazie ze Spasem idzie mu lepiej niż z AEG. Tak więc samo przejście na "lepszą" giwerę nie zagwarantuje mi podniesienia umiejętności. Być może tak jest jak pisał Picias, że nawet w obrębie AEG są różnice. Ja np. za dobrze nie umiem strzelać z Famasa AEG, lepiej mi idzie z M-ów. Jak pisał Bandi trzeba umieć strzelać z różnych typów broni. Nie oznacza to jedna że jak biorę pompkę to automatycznie jestem gorszy, a jak AEG to lepszy z tym chyba niektórzy się zgodzą Cool Jackub sam zobaczysz, ze jak przejdziesz na AEG to wcale tak odrazu pięknie i fajnie nie będzie. Do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaić i wystrzelać odpowiednią ilość kulek Cool
Co do Mp5 to ja się osobiści boję giwer, które same strzelają Shocked

p.s. co do uwagi do twojego postu uważam, iż była na miejscu, twój post był off-top i niczego nie wnosił do dyskusji, ale oczywiści pisać możesz co chcesz i gdzie chcesz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hubix



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 204

PostWysłany: Wto Gru 12, 2006 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_giller=- napisał:
Nie oznacza to jedna że jak biorę pompkę to automatycznie jestem gorszy, a jak AEG to lepszy z tym chyba niektórzy się zgodzą Cool


właśnie to próbowałem powiedzieć, myśle że nie tylko ja z gilkiem sie zgodzimy Twisted Evil

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 12

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

giller ma racje ale jeżeli inaczej podejdę do określenia skill dla mnie SKILL to nie są umiejętności strzeleckie ani jak to opisuje piotrex umiejętność celnego strzelania tylko definicja SKILLA w slangu asg jest następująca:


SKILL (ang: wprawa) jest to zbiór umiejętności nabytych poprzez ćwiczenie lub powatarzanie danych czynności (tutaj walk airsoft) które umożliwiają graczowi ściąganie dużej liczby przeciwników oaz unikanie trafień, także maskowanie i bezpieczne poruszanie. SKILL jest niezależny od typu guna oraz od warunków. SKILL jest cechą elastyczną, powinien być utrzymywany na pewnym poziomie charakterystycznym dla danego gracza. SKILL nie świadczy o potencjale gracza asg gdyż SKILL'a nie buduje często inteligencja lecz odruch oraz nabyte zachowanie w danej sytuacji (np. szybkie działanie podczas szturmu lub oddanie strzału w odpowiednim momencie (sniperzy)). Potencjał jest inną cechą ale nie powinien być wyznaczany (sami pomyślcie dlaczego) prostymi słowy nie byłoby miło ani sprawiedliwie.

Dodane po 1 minutach:

z drugiej strony giller też ma racje bo można go ćwiczyć jak umiejętność. i jeszcze z drugiej strony też ma racje w sumie ma on racje. z innych stron chyba też
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum