Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiem co zrobic...

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Strzelanki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2006 5:34 pm    Temat postu: Wiem co zrobic... Odpowiedz z cytatem

Giller:Otóż napewno wszystkich wkurzają sytuacje gdy np.
- dziesięciu "zastrzelonych" czeka aż 2-3 graczy gdzieś "załatwi" jednego ukrwającego/uciekającego strzelca
- grupa która ma atakować gdzieś zakampi i obrońcy ruszają do ataku (zamiana ról, która nie wszystkim odpowiada)
Mam na to pewien sposób:
Powinniśmy jedno pomiesczenie mianować "centrum dowodzenia" i ustalić, że tam jest komputer, gdzie trzeba złamać hasło (to trwa jakieś 2-3 min. od zajęcia) po takim posunięciu:
- atakujący będą musieli atakować bo inaczej nie zdobędą "centrum"
- obrońcy będą musieli się bronic bo przegrają (nawet jak zostaną "żywi" gracze)
- jak zostanie jeden z drużyny broniacej to niech ucieka atakujacy złamią hasło i tak wygrają
- a co do sytuacji gdy zostanie jeden atakujący na kilku defensorów, cóż to można wyznaczyć czas rozgrywki na np: 15 lub 20 min.
Wiem, że możliwe iż tu są luki ale zawsze to jakoś usprawni rozgrywkę. Zaznaczam, że to nie jest scenariusz tylko: zadanie dodatkowe/usprawniające.
Zapraszam do konstruktywnego komentarza

Yasi: konstruktywnie to ja pomyślę jutro bo dzisiaj i o tej porze to mi wyglada na dodatkowa komplikacje i na dodatek pewnie nie wszyscy to pojma...

Stachu: pomysł zły nie jest ale ociera sie już o scenariusz
wydaje mi sie że moge coś prostszego zaproponować: odgórny czas rozgrywki: powiedzmy 20 min. w tym czasie atak musi wytłuc całą obronę albo zająć jedno wyznaczone kluczowe pomieszczenie. jeśli tego nie zrobią po upływie 20 min po prostu przegrywają.
przy okazji ukróci to uciekanie przez obrone w krzaje...

Bacidus: Stachu ja się z tobą zgadzam w 100% i z Gilasem w sumie tez. Chodzi mi o to ze faktycznie zmiana ról czy bawienie sie w kotka i myszke sa bez sensu czesto. Wprowadzanie jednak zbyt wielu zasad sprawi ze zaczna sie walki i nieporozumienia. Po raz kolejny przywoluje przyklad scenariuszy ktore sam Giller tlumaczy najpierw 30 min kazdemu z osobna a i tak wszyscy robia po swojemu. Wiec resum = jestem za ale jak najbardziej prosta zasada (im prosciej tym lepiej)

Gillas: Ludzie , czy to co napisałem jest trudne, przecież to jest takie małe zadanie (nieskomplikowane) i nie rozumiem jak ktoś miałby mieć z tym problemy (ale i tacy pewnie się znajdą). Zajęcie kluczowego pomieszczenia - pomysł podobny do mojego tyle z prostszy (mam nadzieję, że ludzie go zrozumieją). Chodzi mi o próbę usunięcia kilku "kłopotliwych" sytuacji

Bacidus: Dobra Gilas zobaczymy na jednej z najblizszych akcji jak to wyjdzie ale ja widze problem typu - kto bedzie nadzorowal czy broniacy nie uciekli, ile osob zostalo, miezenie czasu, itp to juz calkiem skomplikowane pamietaj ze nie mamy komunikatorow i jak sa akcje to ile razy mi sie zdazylo ze ja sie wysilam i wbijam sie do "PUSTEGO od 10 min" budynku bo wszyscy juz zostali sciahnieci ale nikt mi o tym nie powiedzial.

Gillas: Właśnie o to chodzi, jak broniący uciekną to atakujący przejnują "centrum", łamią hasło czy co tam i koniec wygrywają, ile osób (broniących) zostanie to nie ważne, mogą wszyscy zostać i tak przegrać rozgrywkę. A czas to proste, kilka osób ma napewno zegarki ze stoperem włączają a po czasie np 20 min. wszyscy mierzący czas kończą akcję i krzyczą, że koniec, wszystko

Maku: małą propozycja modyfikcaji, można zrobić jeszcze cuś takiego, że drużyna broniąca wybiera pomieszczenie "komputerowe", to które atakujący muszą zdobyć, ale nie informują ekipy szturmującej które to pomieszczenie, tylko umieszczają tam chociażby cegłę z napisem "komputer":>:>, w takim przypadku atakujący nie będą szturmować tylko jedngo konkretnego pomieszczenia, bo nie będą wiedzieli które mają zająć, będą musieli "przeczyścić" wszystkie pomieszczenia po koleji, co owy na to??:>

Gillas: Dobry pomysł, tylko, żeby nie było takiej sytacji, że laptop biega z obrońcami

Bacidus: Sama idea laptopa polega na tym ze jest przenosny wiec zamiast komputera moze jakis server (beczka) czy coś w tym stylu :d

Bandi: mnie sie to podoba. moze po prostu to nie bedzie laptop a komputer stacjonarny :p a druzyna broniaca moze go ustawic na poczatku gdzie chce co wy na to?

Stachu: dobry pomysł z tą cegłą/beczką
no i wiadomo, raz ustawiony i żadnego noszenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Strzelanki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum