Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
SURVIVE I 09-10.06.2012 Gniezno

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Umawiamy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 4:30 am    Temat postu: SURVIVE I 09-10.06.2012 Gniezno Odpowiedz z cytatem

Podczas starć dwóch sąsiadujących ze sobą Państw dochodzi do katastrofy na skalę światową. Samolot przeworzący nowoczesną broń jądrową zostaje zestrzelony na tereny przygraniczne. Podczas spadania wraku na ziemię niektóre elementy ładunku zostały rozrzucone po całym terenie lasu.
Broń musi wrócić do jej właściciela aby uniknąć globalnego konfliktu, ale oczywiście nie jest to takie łatwe.

W mgnieniu oka powstaje w lesie ( w centralnym miejscu ) sztab wraz z bazą, który będzie nawigował i nadzorował operację odzyskiwania elementów broni jak i komunikował się z każdym kto w danym czasie znajduje się w lesie. W pierwszej fazie zanim dotrą posiłki z oddziałami odzyskiwania sztab wysłał wojsko w celu zabezpieczenia miejsca katastrofy i tajnej broni. (tzw. łowcy)
Z niejawnych jeszcze źródeł wiemy, iż wszystkie Państwa jakie tylko zdołały się zainteresować katastrofą wysłały szpiegów w celu wykradnięcia chodżby skrawka tajnej broni. Konflikt nabiera niespotykanego dotychczas obrotu. Strzały można usłyszeć wszędzie, zaś każdy żołnierz spotkany na drodze jest groźnym wrogiem. Nie dość że trzeba wypełnić rozkazy przełożonego, trzeba też zachować życie.
Aby tego wszystkiego było mało faktem jest, iż komunikacja z sztabem jest przez wszystkich szpiegów na bieżąco podsłuchiwana co utrudnia wykonanie zadania i ciągłe obawy o zachowanie życia w terenie.I. STRONY WALCZĄCE
- jedno lub dwuosobowe grupy szpiegowskie ( każda grupa/osoba zostanie oznaczona indywidualnym kolorem wstążki - oznaczać będzie odrębne Państwo)
- łowcy ( żołnierze podlegający pod sztab - działający indywidualnie lub w dowolnych grupach. Mają na celu ochronę terenu przed szpiegami i wojskami któregokolwiek z Państw)
- sztab - sztabowy oraz zastępca ( dowodca sztabowy nadzoruje działania obronne terenu, wysyła żołnierzy jak i nawiguje łowców w miejsca o wzmożonej aktywności wroga, zastępca dowódcy ma za zadanie utrzymanie komunikacji oraz kartografii całej operacji)

II. ŁĄCZNOŚĆ
Jeżeli jest możliwość łączność z łowcami będzie za pomocą komunikatorów MIDLAND. Z grupami obowiązkowo poprzez telefon w sieci Plus GSM ( bezlik sms ). Telefony będą obowiązkowe na jedną grupę jedna sztuka. Komunikacja z grupami poprzez wiadomosci sms do sztabu i odwrotnie. Jest tak dlatego że wyciszony telefon i wiadomosci nie odbiegną od standardów łączności a neistety grupy zaproszone Midlandów nie posiadają. Każda grupa na prośbę dowodcy sztabu będzie musiała zameldować o swpoim położeniu podając sekrtor z mapy. W przypadku braku prośby będzie zobowiązana podac dobrowolnie pozycję smsem co 15 min. Jeżeli grupy będą blisko siebie dostaną obie smsa z sztabu o pozycji wroga.

SMS do sztabu - wzór
GRUPA C na pozycji C6

SMS z sztabu - wzór
Prośba o podanie lokalizacji od 00

SMS z sztabu - wzór
Aktywność na G5

III. SZTAB
Sztab będzie bazą wolną od strzałów. Przed scenariuszem będzie służyć jako ostoja dla każdego. Znajdą się tam namioty wojskowe, strzelnica, palenisko na ognisko sztab dowodzenia, miejsca na auta, maszty na flagi oraz wiele innych elementów na uprzyjemnienie życia oraz przygotowania do potyczki.

IV. CZAS SPOTKANIA
09.06.2012 - Część Alfy spotyka się już na terenie sztabu dzień wcześniej. Miejsce spotkania - Lasy Królewskie (Dębówiec). Miejsce zostanie uwzględnione na mapie. Każdy chętnie zostanie przyjęty już dzień wcześniej. Dzień wcześniej uwzględniono ognisko i fazę rozstawienia całego Sztabu. W nocy zaplanowano ciekawą strzelankę nocną na terenie przyległym do sztabu. Noclegi w namiotach prywatnych.

10.06.2012 - Dzień spotkania. Zapraszamy wszystkich do pojawienia się do godziny 10 rano na terenie obozu. O 10.15 nastąpi zbiórka w dwuszeregu i zostanie odczytany jeszcze raz scenariusz oraz zostaną podane fakty zachowania się w lesie podczas manewrów. o 10.30 zostaną wszyscy szpiedzy zaprowadzeni na pozycję. o 11.00 następuje start zabawy dla obu stron ( dla szpiegów z pozycji oraz łowców z sztabu). Czas zabawy przewidywany jest do 16 i tak właśnie prosze aby każdy zaszedł do obozu żywy lub martwy. o 16.30 zostanie ogłoszony wynik. Po tym czasie można się rozjechac po domach lub pozostać na ognisku oraz pomoc w rozbiórce sztabu i wszystkich jego elementów.

V. WPISOWE i LISTA OBECNOSCI
Ustalono 5 zł od osoby dla każdego uczestnika. Pieniążki zostaną wykorzystane na organizację. Na paliwo dla aut, niezbędne elementy scenariuszowe oraz taśmę do oznaczenia terenów wolnych od strzału ( sztab). Wpisowe nalezy uiścić u Organizatora lub za jego zgoda osobie odpowiedzialnej do dnia 3.06.2012. Osoby które nie opłacą do tego dnia wpisowego zostaną usunięte z listy. Lista obecności zaś już poniżej jest ustalana. Wpisują się na nią tylko osoby chcące na 100% uczestniczyć w zabawie ( nie ma chyba bede, moze bede lub moze nie bede). Na liście organizator co jakiś czas aktualizuje i wybiera składy ( opisuje je po myślniku tuż po ksywce osoby na liście)
Lista działa tylko do dnia 3.06.2012 czyli identycznie jak wpisowe. Osoby nie wpisane na liste oraz osoby nie opłacone ( skreślone) nie będą na ostatnią chwilę już brane pod uwagę. Dnia 4.06.2012 zostanie już zamknięty scenariusz, szykowane punkty i mapa oraz całość organizacji. Nie będziemy brać na scenariusz osób po tym czasie ustalania listy i wpisowego. poprostu nie ma kogoś to nie będzie miał po co przyjeżdżać - nie będzie uwzględniony w scenariuszu zabawy - nie bedzie dla niego tam miejsca na mapie. Liczę iż będzie chciało się bawić minimum 20 osób czyli 10 grup szpiegowskich.

VI. POJAZDY
do realizacji scenariusza użyjemy dwóch pojazdów. Jeden z nich to terenowy uczestnika. Podczas zabawy będzie on miał pełne prawo do poruszania się po terenie walk w celach bojowych lub szybkiego przemieszczania się w miejsca wzmożonej aktywności. Pojazdu prosze nie ostrzeliwać lecz można strzelać do kierowcy i pasażerów jak wysiądą z auta. Będą to łowcy. Pojazd także można wykorzystać w razie ekstremalnych sytuacji ratunkowych (apteczka i inne przypadki) jak i w celu logistycznym za porozumieniem z kierowcą. drugie auto posłuży do rozstawienia punktów scenariuszowych dzień przed zabawą oraz w przypadku potrzeby dla dowodcy gdyby musiał się przemieścić.

VII. ZASADY
Łowcy - mają za zadanie eliminację szpiegów i wrogiego wojska. Mają nieograniczenie amunicji. Nie korzystają z punktów strategicznych i wciąż są w ruchu aby tropić wroga. za zabicie wroga otrzymuje punkty - zabiera od zabitego wstążkę w kolorze oddziału. Posiadają mapę i wszystkie punkty strategiczne na mapie.

Szpiedzy - jednoosobowo lub druosobowo - oznaczeni indywidualnym kolorem. Kazdy uczestnik jest dla nich wrogiem - i inne patrole i łowcy. Za zadanie ma obejście wszystkich punktów strategicznych - zabranie z nich elementów jakie będą się tam znajdować (oznaczone jego kolorem). Dostaje za nie punkty. Jednocześnie za zadanie ma eliminację wszystkich wrogich żołnierzy w terenie - za to również zbiera punkty zabierając zastrzelonemu życie ( wstążka w koloże zabitego oddziału). Posiadają mapę i punkty strategiczne ważne tylko dla danej grupy szpiegów. Mają ograniczenie amunicji - 500 szt przy sobie. Jak będą chcieli się doładować muszą dotrzeć do sztabu - doładować się o kolejne 500 szt i ruszyc w teren.

VIII. PUNKTY STRATEGICZNE
Oznaczone na mapie. Będą w nich znajdowac się koszulki segregatorowe z zaznaczeniem koloru (dajen grupy) a w nim element który nalezy zabrać. Zabieramy oczywiście wraz z koszulką. Punkty strategiczne mogą być współdzielone z innymi szpiegami ( będzie pakiet kolorowych koszulek - każdy bierze tylko swoją) lub będą punkty indywidualne tylko dla danej grupy. Każda grupa będzie posiadac indywidualne i współdzielone punkty w równej ilości co inne grupy.

IX. PUNKTACJA
SZPIEDZY
1. za element z punktu strategicznego otrzymają 5 pkt
2. za zabicie szpiega (obcego Państwa) otrzymuje 2 pkt
3. za zabicie łowcy otrzymuje 4pkt

ŁOWCY
1. za zabicie szpiega otrzymują 5 pkt


X. PORUSZANIE SIĘ
scenariusz nie przewiduje czasu na punkty. Sęk w tym aby walczyć do końca. Jeżeli już zdobędzie szpieg wszystkie punkty poluje na życia innych aby zdobywać niezliczoną ilość punktów. O 15.30 należy zbliżać się w kierunku sztabu aby o 16 móc się zameldować na mecie ( w sztabie)
Sztab jest miejscem wolnym od strzelania - tu już się nie zabija. Po przekroczeniu taśmy oznaczającej strefę wolną od strzałów nie używamy broni - lecz zachowujemy ochronę oczu.
Sztab zostanie tak wtopiony w scenariusz aby potyczki przy sztabie nie były jednoznaczne z stratą życia - będzie mozna wejśc do sztabu w całym 360 stopni obrębie.
teren nie jest ograniczony - mozna poruszać się po całym lesie - nawet poza obrębem mapy jaka posiadacie. Trasy ustalacie sobie dowolnie więc punkty strategiczne odwiedzacie kiedy i jak chcecie. Dosłownie dowolna interpretacja poruszania się.

XI. BEZPIECZEŃSTWO
Na całym terenie obowiązuje odzież ochronna ( mundur - bez jakichkolwiek elementów kolorowych), oraz okulary ochronne. Pod rygiorem wykluczenia z zabawy nie wolno ściągać choćby na chwilkę okularów.
W trakcie całej zabawy zobowiązujecie się do zachowania ciszy w lesie ( jesteśmy tam nie oficjalnie) oraz ukrywania się od leśniczych i cywilów, dbanie o ich bezpieczeństwo, o porządek w lesie oraz nie strzelamy do zwierząt.

XII. SPRAWY REGULAMINOWE
Wszystkie sprawy nie uregulowane niniejszym scenariuszem są wam znane z innych zlotów i regulaminów strzelanek. Organizator służy cały czas pomocą w celu informacji i odpowiada na każde pytanie.

XIII. NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE KAŻDEGO UCZESTNIKA
Poza oczywiście tym co trzeba mieć ( broń, mundur i amo) dodatkowo posiadajcie plecak lub torbę ( jak ktoś nie ma to trudno) na grupę, Napoje w własnym zakresie oraz jedzenie. Dodatkowo trzeba posiadać na grupę nóż, kompas lub busola, ogień, telefon gsm plus z bezlik sms lub inne taryfy- aktywny, latarka ( dla osób nocujących z dzień wczesniej), kawałek linki, ZEGAREK

XIV. MAPA Z MIEJSCEM SZTABU NA DZIEŃ 09-10.06.2012

Punkt GPS: 52.619856,17.677081
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=206990240077731026621.0004c07b00919a22f41ea

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakieś inne limity FPS ??
_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sanczo
WIDMO - Porucznik


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 4055

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak, teren leśny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Osman
WIDMO - Szeregowy


Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 1300

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie to nie wiem, zaczeły mi się gówniane nadgodziny w pracy i jest lipa Evil or Very Mad
_________________
Chocia?bym chodzi? ciemn? dolin?, z?a si? nie ul?kn?...bo mam latark? ;-P
NIE KL?KN? PRZED bogiem TYM BARDZIEJ PRZED TOB?
Life's a bitch....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Umawiamy się Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group