Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ciZaloguj siÄ™, by sprawdzić wiadomoÅ›ci   ZalogujZaloguj 

Bateria

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwoÅ›ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastÄ™pny temat  
Autor Wiadomość
Melon



Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 24

PostWysÅ‚any: Nie Sie 18, 2013 9:45 pm    Temat postu: Bateria Odpowiedz z cytatem

Witam koledzy,
Zakupiłem ostatnio baterię lipo 850mAh 11,1V. Niestety po dwóch strzelankach spuchła i szlak ja trafił. Po kilku rozmowach stwierdziłem, że Lipo nadają się do mniej agresywnych hobby (takich jak np. modelarstwo), natomiast na asg o wiele lepiej sprawują się akumulatorki ni-cd. Są ponoć o wiele wytrwalsze i wymagaja mega mniejszej opieki. Stąd moje pytanie: czy do mojego AK cymy (mam ja od Szeryfa) będzie pasowała i działała taka bateria o parametrach np: 1000 mAh i 9,6V? Co polecacie i co doradzacie w tym temacie?? Bo stęskniłem się już za strzelankami :")
Pozdrawiam

_________________
-Kapitanie, co teraz robimy?
-Jak to co?? NAPIERDALAMYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lemonvip
WIDMO - Kapral


Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 2122

PostWysÅ‚any: Nie Sie 18, 2013 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do kałachów przeważnie pasują 8.4 jesli chodzi o te Stick

jesli chesz 9,6 to najlepiej przymierzyć, polecam Firefoxy - dobre tanie i sprawdzone

NiCd hm, dobre ale nie wiem czy są jeszcze w sprzedaży, (kiedyś mieli zakazać ze względu na skłąd i miały być zabronione w UE) najbardziej popularne to NIMH i to są chyba najmniej wymagające jesli chodzi o obsługę baterie

LIPO - bardzo dobre ogniwa, ale wymagajÄ… specjalnego traktowania,
puchną kiedy je przeciążysz lub zewrzesz, lub są uszkodzone mechanicznie - jeśli są sprawne to posłużą wiele strzelanak dając dobrą wydajność

Lipo trzba dobrać do mocy repliki i silnika, lipo nie lubi się męczyć a dobrze dobrane z lekkością pociągnie każdego springa

no chyba że masz m150 i więcej na gównianym silniku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysÅ‚any: Nie Sie 18, 2013 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli lipo ci spuchło to faktycznie albo było wadliwe, albo za mocno je rozładowałeś (850mAh pojemności to trochę mało, moja najmniejsza ma 1300 i raczej niżej bym nie schodził).
Lipo jak najbardziej nadają się do ASG, ale tak jak napisał Lemon - trzeba na nie trochę uważać (u mnie to uważanie sprowadza się do tego że poprostu przed każdą strzelanką ładuję baterię odpowiednią ładowarką, a jak na akcji wystrzelę powyżej 1k kulek to sprawdzam ją miernikiem czy napięcie na ogniwach nie spadło poniżej bezpiecznego pułapu - jakbym miał batkę o większej pojemności to i to sprawdzanie w trakcie akcji bym sobie odpuścił)
Osobiście jestem z lipo bardzo zadowolony, innych baterii używam baaardzo rzadko i to tylko dlatego że zostały mi jeszcze 2 szt. NiMh które się nie chcą popsućSmile każda nowa którą kupuję to już tylko lipo - świetna wydajność przy małych rozmiarach fizycznych ogniwa i stosunkowo niskiej cenie.

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jackub
WIDMO - Sierżant


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2326

PostWysÅ‚any: Pon Sie 19, 2013 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedynie co mogę dodać to odpowiednia ładowarka do lipo Smile mój najlepszy zakup:)
_________________


Masz szanse pomóc nawet po ... --->>>www.transplantacje.org
Przemy?l, Zastanów si?, Pisz.
Uprzejmie prosz? o nie rozdawanie mojego numeru tel. kom. bezsensownie (np: doradc? finansowym)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwoÅ›ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Zbrojownia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum