Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna wagrowiecasg.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwo w ASG
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 6:58 pm    Temat postu: Ku przestrodze Odpowiedz z cytatem

Tak wyglądałem jak dostałem kulką z hardballera o odległości jakiś 3-4 metrów.

http://helios.et.put.poznan.pl/~mewert/zim/a%20tak%20wygladalem%20jak%20mialem%20pekniety%20zabek.JPG

Kulka tak nieszczęśliwie udeżyła, że przeszła między wargami i trafiła w koniuszek zęba, ten nie wytrzymał i sie złamał. Tak nieszczęśliwie, że odsłonił mi nerw, który trzeba było potem jak najszybciej usunąć u dentysty (nie było czasu na zatruwanie, dostałem znieczulenie w dziąsło, a potem lekarz wyjmował mi (wyrywał) nerw. Wierzcie mi, mino znieczulenia i tak nie było to przyjenme i wcale nie bezbolesne. Potem szlifowanie zęba, piłowanie, branie miarki do wykonania sztucznego i po 3 tygodniach miałem zakładaną koronkę.
Przyjemność ta kosztowała mnie 450zł o ile dobrze pamiętam, plus koszty związane z wizytami u dentyst celem zmiany opatrunku i takich innych.
Po co to wszyszystko piszę? Otórz ku przestrodze dla nowych (głównie młodocianych) maniaków. Jako dowód na to, że nawet mocno na siebie uważając i grając z rozsądnymi ludźmi może się cos niedobrego przydażyć, i dlatego własnie potrzebne są te wszystkie zgody od rodziców, oświadczenia itp. Żeby potem nikt nie miał nieprzyjemności jak zdarzy się coś złego.

Ot tak mnie przed chwilą naszło żeby to napisać:]

_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maksimi19



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie że nas uprzedzasz. Super wyszedłeś na tej fotce. Tak jak piszesz nieźle cie to kosztowało. Wiesz czasem warto używać masek. A tak a propo ile ten gun ma fps'ów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAŁO! Ok 200fps chyba...
Ja też straciłem kawałek, ale nie obeszło się bez koronki. Na szczęście nie odsłoniło to nerwu.
Do walki w budynkach zawsze polecam maskę. W lesie wymina ognia idzie na znacznie dalszy dystans...

_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maku
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 4142

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, dokłądnie, giwera miała koło 200 fps a i tak zrobiła co widać. Namienie jeszcze że fearie miał podobną przygodę, jakiś rok przedemną. dostał o mojego brata, ze sprężynowego walhtera P99 (jeszcze słagsza giwera) z jakiś 15-20m i tez pozbył się "jedynki"
_________________
".stay out of the road
if you want to grow old."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 1:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiec mlodzi beda kontrolowani jaka maja ochrone. Starzy zreszta tez Cool ja tam zawsze cala gebe od szyji mam zawsze schowana. Moze tak dla eksperymentu niech mlodzi sie spytaja rodzicow co by sie stalo jakby przypadkiem stracili zeba (off cozz zart) ale dym byl by niezly bo impreza jak pisze Maku kosztuje 450 pln Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oferuje sie z moim AK-C jako tester jakości ochrony. Uwaga: testy na odpowiedzialność włąściciela. Smile
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziomal



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 486

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała poprawka: Hardballer ma 250 fps`ów. Ja osobiście nawet w lesie używam maski, bo czuję się bezpieczniej. Jednak twarz można zasłonić czymś innym.
Piotrex, tylko musisz mieć ich zgody na papierze Razz Smile

_________________
Tylko ?ycie po?wi?cone innym jest warte prze?ycia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
The_PiotREX



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 2409

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIesz, mysle ze to kwestia rozsadku. Kazdy chyba woli zeby jego okulary/gogle/maska ew. rozprysla sie kawałki podczas testu na ziemi, anizlei podczas akcji na twarzy. Pamietam jak Hubix przyszedl ana kcje w jakis lenonkach przeciwsloencznych i twierdzilz e wytzrmaja wsyztsko. Giller z M16A1 stockowej przekonal go do zmoany zdania Very Happy
_________________
L?kliwy stokro? umiera przed ?mierci?, m??ny kosztuje jej tylko raz jeden.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rzuf



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 825

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe to samo z kims w wagrowcu ale z wikingami. Ktos mial niepewnie wygladajace google, na moja prosbe giler pierdyknal w nie (oczywiscie lezaly na ziemi)

poszly w drzazgi...

_________________

"This is my rifle, this is my gun, this is for fighting , this is 4fun"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziomal



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 486

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, żartowałem. Trzeba mieć pewność, że ochrona oczu, którą stosujemy jest odpowiednia. Nawet jeśli właściciel jest pewny swojej osłony, a wzbudza ona nieufność wśród innych uczestników, to warto przeprowadzić test (najlepiej z mocniejszego guna).
_________________
Tylko ?ycie po?wi?cone innym jest warte prze?ycia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... i właśnie wtedy trzeba poprosić o to Piciasa Smile
_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
giller
WIDMO - Plutonowy


Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 2139

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pamietam to bylo jak pierwszy raz sie z KS V strzelalem z wami w Bukowcu Twisted Evil Okulary sie troche potrzaskaly. Nie wiem czy wtedy mialem M120 czy stocka ale okurary sie rozp&^^%&$ Cool

Ta wiec ochrona oczu jest najwazniejsza, reszta to kwestia wlasciciela czy chce z pocharatana twarza chodzi czy nie. Nie mniej od mlodych bedzie sie wymagac pelnej oslony.

Ja nie wiem ogolnie w czy jest problem. Markowe okulary uvex'a kosztuja do 40 - 60 pln maska podobnie i mamy spokoj i bezpieczenstwo zapewnione.

Chcialbym przypomniec ze ASG to nie tylko gun, elementami koniecznymi jest oslona twarzy nie wspominajac o calym sprzecie i ekwipunku i tu znowu slawetny wyjazd do Bukowca. Moj wyglad wzbudzil podziw, zainteresowanie i groze. Do dzis pamietam slowa Wodza Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łyplok



Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 1342

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem uvexy "x-one" za 25zł w specshopie.
DOstałem kiedyś na pamiętnej strzelance z 10m od kolesia, który strzelał z rugera (520fps) prosto w okular.
Huk zajebiście duży, mały ból, jak się mi oprawki wpasowały głębiej w brwi i pod oczami i oczywiście myśl, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Rolling Eyes

_________________
- Co robimy Panie Kapitanie?
- Napier***my!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ziomal



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 486

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo- nie trzeba kupować ochrony za 150 zł. Tak jak pisał Giller przeciętny koszt to 40-60 zł. Dokładając trochę można mieć już jakąś klamkę jednak nie powinno to dziwić. Ochrona oczu jest bardzo ważna! Nikt nie powinien żałować tej kasy i nie zastępować dobrej osłony tanim plastikiem. Nawet jeśli chwilowo brak funduszy, to lepiej poczekać i dozbierać niż pędzić na akcję i wrócić z poważnym urazem. Mam nadzieję, że każdy nowy to przemyśli.
_________________
Tylko ?ycie po?wi?cone innym jest warte prze?ycia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fearie
WIDMO - Kapral


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3751

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to 5 piw mniej wypitych i masz Uvexy X-One, a one fajne sąSmile
_________________

www.linea-okna.pl <-- producent okien drewnianych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum wagrowiecasg.forumoteka.pl Strona Główna -> Bezpieczeństwo w ASG Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum